REKLAMATZMO - Bella - Baner Główny (28.05- 11.06.2020)
Łukasz Szumowski, minister zdrowia, podczas sobotniej konferencji

Łukasz Szumowski, minister zdrowia, podczas sobotniej konferencji

Minister zdrowia Łukasz Szumowski, podczas sobotniej konferencji prasowej odpowiedział na pytanie serwisu wiadomoscihandlowe.pl, czy rząd rozważa zmianę regulacji w zakresie liczby klientów mogących przebywać w danej chwili w sklepach – na przykład w stronę uzależnienia liczby klientów od powierzchni sklepu.

REKLAMAFPP/CALPE_belka w artykulach_28.05-04.06.

Widzimy już, że niektóre sieci sklepów – np. Biedronka – montują dodatkowe kasy mobilne, by sztucznie zwiększyć limity klientów. Jeronimo Martins Polska planuje, że do końca tego weekendu mobilne kasy w wózkach będą zainstalowane we wszystkich sklepach należących do sieci.

– Analizujemy sytuacje, w których dochodzi do wykorzystywania litery prawa. Obostrzenia są wprowadzane dlatego, że chcemy chronić życie ludzkie. W związku z tym, jeśli będą takie zjawiska, będziemy na nie reagowali. Jednocześnie analizujemy całą sytuację epidemiczną, mobilność Polaków. Patrzymy, jak wprowadzone regulacje działają w polskich warunkach. Wydaje się, że w każdym tygodniu będziemy dostosowywali treść rozporządzeń do sytuacji bieżącej. Zbliżają się święta wielkanocne, będziemy musieli zareagować na tę wyjątkową sytuację – odpowiedział nam minister Łukasz Szumowski.

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk również potwierdził, że będzie więcej kontroli w sklepach pod kątem liczby osób w środku i przed placówkami.

– Kontroli zarówno w punktach, jak i otwartej przestrzeni publicznej będzie dużo, a w niektórych miejscach jeszcze więcej. Musimy wszystko zrobić w tych kluczowych dniach, aby jak najmniej było zarażeń. Tutaj – jak zwykle – trzeba pochwalić Polaków za samodyscyplinę, przestrzeganie przepisów. Niemniej, zdarzają się sytuacje łamania tych regulacji i dlatego służby porządkowe będą utrzymywały wysoki stan kontroli, a w niektórych sytuacjach te kontrole będą zwiększone – zaznaczył minister podczas konferencji prasowej.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 8

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (3)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Polak 3 miesiąc temuocena: 60% 

  Tak nasza mentalność...nie jak się dostosować tylko...jak zakombinować...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jarek67 2 miesiąc temuocena: 67% 

  Na każdy taki punkt łamiący przepis nałożyć karę w postaci 7 dniowego zamknięcia . Może w końcu to otrzeżwi tych pazerniaków

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~al23 1 miesiąc temuocena: 70% 

  Na" biedrę" nie ma rady tylko zysk się liczy a ludzie w niej pracujący się nie liczą bo chetnych do pracy dużo piepszo...ne Jeronimomartins

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony