REKLAMAMLEKOVITA - Batoniki - Banner Główny (13.07.-22.07)

(fot. Unsplash.com)

Ministerstwo Aktywów Państwowych nie chce budować sieci sklepów z żywnością od podstaw, ale raczej sięgnąć po ofertę z rynku, gdyby pojawiła się możliwość przejęcia już istniejącej sieci dystrybucyjnej – donosi „Rzeczpospolita".

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

– Przygotowujemy strategię połączenia aktywów rolno-spożywczych w zasobie Skarbu Państwa, analizujemy 49 podmiotów, w tym rynki hurtowe, ale wybierzemy te, które będą tworzyły synergię w ramach polskiego holdingu spożywczego – zapowiedział Artur Soboń, wiceminister aktywów państwowych. Resort chce ogłosić strategię holdingu spożywczego już w czerwcu.

Według planów ministerstwa rząd chce stworzyć silny podmiot, który zapewnić ma konkurencyjne ceny klientom, a także godziwą zapłatę za produkty rolnikom i producentom m.in. dzięki pominięciu pośredników.

– Tworzenie holdingu to działanie na pograniczu polityki i gospodarki, a więc są to decyzje rynkotwórcze. To całkiem rozsądny pomysł, oczywiście po spełnieniu określonych warunków – mówi Bartosz Urbaniak, szef bankowości agro BNP Paribas na Europę i Afrykę w rozmowie z „Rzeczpospolitą”. Jego zdaniem holding mógłby ucywilizować rynek i zapewnić lepsze ceny skupu dla rolników, którzy często sprzedają swoje produkty bardzo tanio, a potem klienci kupują je o wiele drożej.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (3)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Waldek 3 miesiąc temu

  Rynek jest pełen menażerów do zorganizowania organizacji, kontraktów, łańcucha dostaw, itd. Do tego kupno jakiegoś brandu sprzed lat, który ma dobry respons społeczny i można działać bez wydawania miliardów na Żabki, czy innych.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~PRL. 2 miesiąc temu

  Komuna 2.0

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Market 1 miesiąc temuocena: 100% 

  Wsadzą swoich na posadki i narobią tylko strat.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony