REKLAMADziugas_banner główny_12.05. - 12.06.

Wprowadzone przez rząd ograniczenia – m.in. ograniczenie liczby klientów jednocześnie przebywających w sklepie, godziny dla seniorów i restrykcje sanitarne – znacznie komplikują pracę sklepów. Branża ma poważny problem z realizacją obostrzeń – alarmuje Renata Juszkiewicz z POHiD w rozmowie z serwisem gazeta.pl.

REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2020)
Renata Juszkiewicz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji

Renata Juszkiewicz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji (materiały własne)

Renata Juszkiewicz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji, wskazuje w rozmowie z portalem gazeta.pl na ogromne kolejki przed sklepami, spowodowane ograniczeniem liczby klientów w sklepie do 3 osób na każdą kasę. Zwraca uwagę, że tłok w sklepach obecnie przeniósł się na parkingi. Juszkiewicz postuluje korektę przepisów i wprowadzenie limitu 1 osoby na każde 15 mkw powierzchni sklepu. Jej zdaniem takie rozwiązanie byłoby bardziej realistyczne, szczególnie w przypadku sklepów wielkopowierzchniowych.

Przedstawicielka zrzeszenia handlowców relacjonuje też problemy związane z tzw. „godzinami dla seniorów” – jej zdaniem wiele starszych osób nie do końca zrozumiało przekaz, co powoduje zamieszanie, są też problemy z wypraszaniem ze sklepu osób młodszych, a także z weryfikacją wieku klientów. Juszkiewicz postuluje w tej sytuacji korektę przepisów – osoby starsze powinny być obsługiwane priorytetowo w dwóch pierwszych godzinach po otwarciu sklepów, gdy placówki są świeżo zdezynfekowane.

Renata Juszkiewicz nie kwestionuje narzuconych przez rząd wymogów w zakresie obowiązku zakładania rękawiczek ochronnych, proponuje jednak wprowadzenie rozwiązań alternatywnych – albo rękawiczki, albo żel odkażający, albo foliowe woreczki. Zwraca uwagę, że sieci handlowe nie są w stanie zapewnić rękawiczek ochronnych wszystkich klientów, niezbędne może się zatem okazać wsparcie rządu w tym zakresie.

Czytaj więcej na stronie gazeta.pl

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 5

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Jarek 67 2 miesiąc temu

  To po coś tam lazł skoro wiedziałeś , że od 10-12 tylko seniorzy ? A jeśli chodzi o pozostałe nakazy i zakazy to wprowadzone są w całej Europie i Ameryce , a tam już PIS nie rządzi . . Zawsze się znajdzie taka stękająca pierdoła jak ty i będzie zrzędzić . Jako dziecko wychowane na TVN-ie masz po prostu nasrane we łbie .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marcin5 1 miesiąc temuocena: 100% 

  Godziny dla seniorów zostały wprowadzone po pisowsku - szybko, bez zastanowienia i po to aby osiągnąć efekt propagandowy a nie dać ludziom realną korzyść. Typowe działanie pisu. Byłem dzisiaj odebrać sprzęt RTV w punkcie odbioru po 10.00 i mimo, że nie było żadnych (!!!!!!!!!!!!!!!!!) Klientów to towaru mi nie wydano a więc w ogóle zrezygnowałem z realizacji zamówienia. Co za głupota, w pierwszych dniach podobno Pis wprowadził też w godzinach 10-12 zakaz obsługi Klientów poniżej 65 lat na stacjach paliwowych. Ale Pis nie myśli racjonalnie, jedyny cel tej partii to utrzymanie władzy za wszelką cenę i nie licząc się z nikim i z niczym. Pomijam, już chaos we wprowadzaniu licznych zmian, zakazów, nakazów, straszeniu ludzi grzywnami - robią to różni pisowcy i nie jest to usystematyzowane, przejrzyste i łatwo dostępne.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony