REKLAMABelgian Meat Office - Baner Główny (16-30.09.2019)
Na zdj. rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska

Na zdj. rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska (fot. K.Strzelecki/Wikimedia Commons, na lic. CC BY 3.0)

Rząd czeka na uprawomocnienie się czwartkowego, korzystnego dla Polski wyroku Sądu UE w sprawie podatku od sprzedaży detalicznej. Gdy to nastąpi, sieci wielkopowierzchniowe zostaną opodatkowane - wynika z wypowiedzi rzeczniczki rządu Joanny Kopcińskiej na antenie radiowej Trójki.

REKLAMAEDENRED - eBook - Belka w artykułach (16-24.09.2019)

- Czekamy na uprawomocnienie się wczorajszego, korzystnego dla Polski wyroku. Kiedy on się uprawomocni, wielkie sieci handlowe będą opodatkowane tak, jak to zaproponował rząd polski. Nie godzimy się na to, żeby była nierówność w zakresie płacenia podatków tych wszystkich, którzy w Polsce pracują i zarabiają - powiedziała Kopcińska.

Rzeczniczka rządu zapytana o to, czy planowane są jakiekolwiek korekty w kształcie podatku handlowego, by ten nie wpłynął negatywnie na kieszenie konsumentów, odpowiedziała wymijająco. Jak stwierdziła, podatek "w żaden sposób nie uderzy w konsumentów".

- Chcemy tylko i wyłącznie równości, czyli ci, którzy pracują, handlują w Polsce, w Polsce płacą podatki - powiedziała Kopcińska.

Czytaj więcej:
Niespodziewane zwycięstwo Polski z KE w sprawie podatku handlowego [ANALIZA]

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 8

 • 7
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (5)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~gija888 5 4 miesiące temu

  Zapłacimy wszyscy. Jedni w cenie inni utracą swoje biznesy. Pamiętajcie że przy dzisiejszej konkurencji cenowej i bardzo wysokich kosztach pracowniczych rentowność, powtarzam RENTOWNOŚĆ jest na poziomie 1-2 procent. Dodatkowy podatek położy polski niezależny - TRADYCYJNY handel.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lilia 4 4 miesiące temuocena: 100% 

  Jakim cudem klienci nie zapłacą za podatki płacone przez sklepy? Co, może hipermarkety pójdą na obniżenie marży? Już teraz inflacja szaleje, a po dodatkowym opodatkowaniu, PiS wyrwie konsumentom dodatkowe pieniądze z portfela,

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Eden3 3 4 miesiące temuocena: 40% 

  Pisowcy to partia dążąca do systemu jednopartyjnego w Polsce jak za PRL z populistyczną ideologią. Jakie szkody wyrządził zakaz handlu w niedziele czy zamknięcie dla Rosjan handlu przygranicznego - ale co ich to obchodzi, po prostu wprowadzają nowe podatki potrzebne na kiełbasę wyborcą. Ale wcześniej czy później zaduszą polską gospodarkę i pewnie zaczną nas zadłużać tak jak w Grecji.A do tego pis dąży do pełnej kontroli sądów i w następnej kolejności mediów co umożliwi im skazanie każdego kogo uznają za niebezpiecznego. Ten schemat powtarzał się w historii wielokrotnie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Maks 2 4 miesiące temuocena: 50% 

  po pierwsze - znowu oberwa polskie sieci bo L, K (zreszta to jedna firma) oraz B doskonale sobie poradza - maja kapital i rentownosc, ktore pozwola im przetrwac nawet chwilowe poniesienie takiego kosztu. W ten sposob rzad może zaorac polski handel do konca. a mowiac " podatek "w żaden sposób nie uderzy w konsumentów". ta Pani albo kłamie świadomie albo w życiu nie uczyła się okonomii i ma o nież żadne pojęcie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zenek 1 4 miesiące temuocena: 33% 

  dla nich wielka sieć to 1 sklep 600m2

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony