REKLAMAPRIM - KABANOS - BANER GŁÓWNY - (05.07 - 06.08.2019)
 Adam Abramowicz

Adam Abramowicz (materiały prasowe)

Adam Abramowicz, rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców wystosował list otwarty do premiera, Mateusza Morawieckiego oraz marszałka sejmu Marka  Kuchińskiego, w którym zaapelował o przeprowadzenie postępowania wyjaśniającego w sprawie analizy Biura Analiz Sejmowych dotyczącej ograniczenia handlu w niedziele. Jednocześnie zaapelował m.in. o przywrócenie podatku handlowego!

REKLAMABIG InfoMonitor_belka w artykułach

- Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców wskazuje, że opinia Biura Analiz Sejmowych ws. skutków  ograniczenia handlu w niedziele dla sektora MŚP została przygotowana w sposób nieprofesjonalny i bez należytej staranności - pisze w oficjalnym komunikacie biuro rzecznika.

Przypomnijmy, analizę jako pierwsi opublikowaliśmy na portalu wiadomoscihandlowe.pl w styczniu br

Adam Abramowicz zwrócił się także do Marszałka Sejmu o przeprowadzenie postępowania wyjaśniającego i podjęcie środków zaradczych, w celu zapobieżenia podobnym przypadkom w przyszłości.

Rzecznik zwrócił uwagę głównie na informację o potencjalnym spadku obrotów w małych i średnich sklepach o 20-30 proc., którą BAS wziął z artykułu w Rzeczpospolitej. Tam o spadku mówił jeden z kierowników sklepów pod Warszawą. - Jest rzeczą skandaliczną, że BAS dopuściło się takiego braku profesjonalizmu w tak ważnej sprawie! - pisze Abramowicz.

Rzecznik stwierdził również, że informacja o 16 tys. zamkniętych sklepach przez zakaz handlu nie jest poparta żadnymi dowodami.

W piśmie rzecznik zaapelował również o realizację "najpilniejszych potrzeb branży handlowej sektora MŚP". To m.in. przywrócenie zawieszonej od listopada 2016 roku ustawy o podatku handlowym, zlikwidowanie nieuczciwych praktyk korporacji handlowych, wyrażających się w bezkarnym stosowaniu cen dumpingowych bez reakcji UOKiK oraz ograniczenie napływu towaru spoza UE, który nie podlega tym samym rygorom jakościowym co wyprodukowany na wspólnym obszarze gospodarczym.

- Jeśli takie działania nie nastąpią, grozi nam całkowita monopolizacja rynku przez duże, korporacyjne sieci, a skutkiem tego będzie nie tylko ograniczenie oferty zakupu dla konsumentów, ale także zamknięcie alternatywnych kanałów dystrybucji dla polskich producentów i rolników - dodaje.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 12

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 6
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (4)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~MAF 4 3 miesiące temu

  Pod sąd! - od razu. Domiar! Był rozkaz zarobić, bo Ustawa kazała, a tu taki niewypał! Tow. Gomółka w trumnie się poprawia - coraz Mu wygodniej. maf

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mike 3 3 miesiące temu

  Następny powód do wprowadzenia podatku? Za niskie ceny w sklepach? Co się z tym krajem dzieje?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wiolaaaa 2 3 miesiące temuocena: 36% 

  No nareszcie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~klient tesco 1 3 miesiące temuocena: 57% 

  przecież podatek handlowy jest nierówny to i niezgodny z prawem, dla banków jest równy i komisja europejska nie ma zastrzeżeń,, ceny niskie to nie ceny dumpingowe, a import towarów zpoza UE jest jak najbardziej legalny. Przypomnę jeszcze raz, że firmy pójdą do arbitrażu i trybunału unijnego gdy się ich będzie źle i dyskryminacyjnie traktować, a polskie spółki skarbu pańśtwa pierwsze odczują za granicą co znaczy odwet.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony