REKLAMAMLEKOVITA - Wypasione 2020 - Baner Główny (01-10.06.2020)
Adam Abramowicz, rzecznik MŚP podczas 12. Kongresu Rynku FMCG 2019 (fot. wiadomoscihandlowe.pl)

Adam Abramowicz, rzecznik MŚP podczas 12. Kongresu Rynku FMCG 2019 (fot. wiadomoscihandlowe.pl) (fot. wiadomoscihandlowe.pl)

Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców, zapowiedział rozpoczęcie prac nad kodeksem dobrych praktyk franczyzy – informuje portal Dobre Pomysły Na Biznes.

REKLAMAFPP/CALPE_belka w artykulach_28.05-04.06.

Rzecznik MiŚP poinformował, że do kierowanego przezeń urzędu zgłaszają się franczyzobiorcy różnych sieci handlowych oraz najemcy powierzchni w galeriach handlowych. Zapewnił jednak, że dotychczas nie wpłynęła żadna skarga ze strony przedsiębiorców współpracujących z siecią Żabka.

Abramowicz podkreślił, że umowa franczyzowa powinna zabezpieczać interesy obu stron i nie może zawierać zapisów, takich jak wysokie kary finansowe za wypowiedzenie umowy, które wiązałyby przedsiębiorcę z operatorem sieci, czyniąc z niego „niewolnika do końca życia”.

Abramowicz zapowiedział powołanie w swoim urzędzie Zespołu Roboczego Rady Przedsiębiorców, którego zadaniem będzie wypracowanie kodeksu dobrych praktyk franczyzy dla różnych branż.

Czytaj więcej na stronie dobrepomyslynabiznes.pl

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony