REKLAMAMODERN-EXPO - Baner Główny (styczeń-luty 2020)

PRAWO I FINANSE

prawo i finanse w handlu

 

23 października 2019, 11:13

Klienci coraz częściej szukają dodatkowych usług, w tym również finansowych

Klienci coraz częściej szukają dodatkowych usług, w tym również finansowych (fot. fot. pixabay)

Nie będzie zniesienia limitu 30-krotności składek ZUS – powiedział Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy w Wirtualnej Polsce. – Większość parlamentarna z tego, co wiem, wycofała się z tego rozwiązania – dodał.

REKLAMA

Limit 30-krotności składek ZUS oznacza, że najlepiej zarabiający Polacy powyżej tego limitu nie muszą już odprowadzać składek na ubezpieczenia społeczne. Systemu może być nie stać na to, aby za kilkadziesiąt lat wypłacać takim pracownikom wysokie emerytury. Jednak rząd chciał zlikwidować ten limit. Takie założenia były w planie budżetu na 2020 rok, bo do budżetu miało wpłynąć z tego tytułu dodatkowo ponad 5 mld zł.

Zniesienie limitu 30-krotności zostało oprotestowane przez przedsiębiorców i pracodawców, którzy uważają, że to zabije innowacyjność. 

O podtrzymaniu limitu 30-krotności mówił też w ubiegłym tygodniu Jarosław Gowin. W podobnym tonie we wtorek wypowiadał się rzecznik rządu Piotr Müller.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony