REKLAMAHELIO - Baner Główny - Popcorn (18-24.02.2019)

(fot. Pixabay CC0)

Nowelizacja ustawy o podatku akcyzowym, wprowadzająca akcyzę na e-papierosy i wyroby nowatorskie została uchwalona ponad pół roku temu. 4 lipca pojawił się wreszcie projekt rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie oznaczania wyrobów akcyzowych znakami akcyzy.

REKLAMAMAGO - belka w artykułach - luty-marzec 2019

Producenci i importerzy płynów do e-papierosów oraz nowatorskich wyrobów tytoniowych poznali wzory banderol, którymi będą musieli oznaczać swoje wyroby już od 1 stycznia 2019 r.

Wzór rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie oznaczania wyrobów akcyzowych znakami akcyzy z 4 lipca 2018 r. pojawił się wczoraj na stronach Rządowego Centrum Legislacji. W rozporządzeniu zdefiniowane są „postacie znaków akcyzy umieszczanych na opakowaniach jednostkowych importowanych, nabywanych wewnątrzwspólnotowo i wyprodukowanych na terytorium kraju (…) płynu do papierosów elektronicznych oraz wyrobów nowatorskich, ich wzory i elementy znaków akcyzy”.

Rozporządzenie określa także odsetek dopuszczalnych ubytków znaków akcyzowych (0,5 proc. dla opakowań jednostkowych płynu do papierosów elektronicznych i 0,5 proc. dla opakowań jednostkowych wyrobów nowatorskich), koszt wytworzenia banderol, ich wymiary oraz wysokość należności z tytułu sprzedaży banderol legalizacyjnych na opakowania jednostkowe – 5,00 zł w przypadku liquidów i 2,00 zł w przypadku wyrobów nowatorskich.

Rozporządzenie zostało wydane w związku z z nowelizacją ustawy o podatku akcyzowym z 12 grudnia 2017 r. (Dz.U. z 2018 r. poz. 137). nakładającą akcyzę na płyny do papierosów elektronicznych i nowatorskie wyroby tytoniowe.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony