REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)

Tegoroczny gwałtowny wzrost cen surowca jest poważnym sprawdzianem dla firm mięsnych. Jednym z podmiotów dotkniętych problemami z płynnością finansową okazały się Zakłady Mięsne Zbyszko z Bedonia pod Łodzią. Przedsiębiorstwo wdrożyło postępowanie restrukturyzacyjne - dowiedział się serwis wiadomoscihandlowe.pl.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

(fot. zm-zbyszko.pl)

Zakłady Mięsne Zbyszko powstały w latach 90-tych. Firma specjalizuje się w produkcji mięsa i wędlin. Jej sieć sklepów własnych liczy 48 sklepów zlokalizowanych w centralnej Polsce. Firma prowadzi zarówno sprzedaż detaliczną, jak i hurtową.

Zbigniew Kruk, założyciel i jednocześnie właściciel firmy, zarządza nie tylko zakładami mięsnymi, ale także Centrum Sportowo-Rekreacyjnym "Zbyszko" w Wiączyniu.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 24

 • 15
  BARDZO PRZYDATNY
 • 3
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 5
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (33)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Poszkodowany 33 4 miesiące temu

  18 lutego SN umorzył postępowanie restrukturyzacyjne w odniesieniu do Z M Zbyszko. Teraz tylko należy czekać na uprawomocnienie wyroku i ruszać do Sądu po nakaz zapłaty a z nim do komornika. Tylko pytanie brzmi ;czy komornik będzie miał z czego ściągnąć długi....? Jak myślicie?

  oceń komentarz
 • ~Farmer 32 5 miesięcy temuocena: 100% 

  P. Jaworowicz podobno odmówiła podjęcia tematu. Prawnicy u niej są przecież z Łodzi a wiadomo że żaden na kumpla nie pójdzie z widłami. No bo przecież prokuratura nie widzi znamion przestępstwa i odrzuciła zawiadomienie rolników. Trzeba by do generalnej prokuratury złożyć zawiadomienie i jakieś list otwarty do m. Ziobro napisać.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ZRÓBMY PROTEST 31 5 miesięcy temu

  Ludzie zróbmy protest wszystkich kontrahentów czekających na zapłatę o tej złodziejskiej firmy. Wszyscy nie 100 osób tylko dosłownie wszyscy i dodatkowo zabierzmy wszystkich domowników i przyjaciół niech nas będzie jak najwięcej. Zablokujmy drogę!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ZGŁOŚMY DO SPRAWY DLA REPORTERA 30 5 miesięcy temu

  Ludzie nie czekajmy na zbawienie napiszmy o szybką interwencje do programu sprawa dla reportera telewizja ma moc niech nasz problem pokażą i w końcu i minister rolnictwa zacznie działać.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~SPRAWIEDLIWOŚCI NIE MA W TYM KRAJU 29 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Minister rolnictwa i rząd nasz kochany wolą zajmować się swoimi sprawami a ludzi mają głęboko. W telewizji pierdo...w koło sądy i sądy a sprawiedliwości jak nie było tak nie ma! Ludzie sprzedali bydło i czekamy na łaskę Kruka właściciela zakładu może się zlituje a może zdąży i wyprowadzi cały majątek i będzie udawał biednego może państwo mu pomoże albo umorzą wszystko i będzie cacy.

  oceń komentarz
 • ~Farmer 28 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Póki co po spotkaniu u posła cisza. Podjął temat i ma zorganizować spotkanie kilku poszkodowanych z ministrem Ardanowskim. Cierpliwość się kończy... Z początkiem lutego powinniśmy wiedzieć czy dojdzie do skutku..

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~przemyślane oszustwo 27 5 miesięcy temuocena: 100% 

  ludzie za wafelka trafiają do więzienia a tu ponad osiem milionów i prokurator nie widzi oszustwa i umarza postępowanie jaja. sprawiedliwość miała być taka sama dla wszystkich a jednak nie sprawiedliwość to fikcja bogaty może więcej.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~cierpliwość ludzi się kończy 26 5 miesięcy temuocena: 100% 

  co dalej w tej sprawie, jakie efekty spotkania z posłem? organizujecie jakieś protesty czy blokady?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Świętokrzyskie też oszukane 25 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Sprzedałem bydło i kasy nie ma do dziś. Co się dzieje jaka aktualna sytuacja?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jestem ZA 24 5 miesięcy temuocena: 100% 

  popieram bierzmy się i działajmy póki wcześniej! pała w ruch!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Prokuratura nie widzi oszustwa 23 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Jest problem jest oszust a nikt nie widzi, policja milczy prokuratura nie widzi problemu a sąd bierze pod ochronę, politycy z ministrem rolnictwa i sprawiedliwości na czele nie interweniują najlepiej zapomnieć o wszystkim faktury do kosza bo podatki już z nich zapłacone do skarbówki i żyć nie umierać! Każdy pilnuje swojego a zwykli ludzie do roboty zapierdal... Nie wierzę w to państwo i w sprawiedliwość! WSZYSCY OSZUKANI PAŁY W RUCH!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~NIE MA SPRAWIEDLIWOŚCI W TYM KRAJU 22 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Witam wszystkich oszukanych dostawców jestem z Kielc ja też zostałem oszukany sprzedałem kilkanaście sztuk bydła we wrześniu a 7 pażdziernika ogłosił restrukturyzacje czy to nie zaplanowane oszustwo! Łącznie mam prawie 100 tyś złotych i czekam na łaskawość Kruka. Wszyscy którzy sprzedali a nie dostali zapłaty złączmy siły i walczmy o swoje!!! Czekam na informacje od Was piszcie co się dzieje na bieżąco.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~OSZUKANY PRZEZ ZAKŁAD ZBYSZKO 21 5 miesięcy temuocena: 75% 

  W grupie siła sami nic nie zrobimy! musimy interweniować wszyscy razem nie każdy z osobna! Gdzie jest państwo gdzie jest minister rolnictwa gdzie jest minister sprawiedliwości gdzie jest premier!!! Napiszmy do sprawy dla reportera i senator Staroń. Protestujmy na ulicach i przed zakładem i przed sklepami niech nas w końcu ktoś zauważy bo to są jakieś jaja! ja jestem ze świętokrzyskiego i poszkodowanych jest kilkadziesiąt osób a w całej Polsce kilkaset bodajże 600. działajmy wszyscy razem.

  oceń komentarz
 • ~luk89 20 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Witam wszystkich zainteresowanych ja też mam dużą sumę za nie zapłacone bydło przez tą firmę Zbyszko kupili w pażdzierniku a już nie płacili od czerwca. To jest czyste oszustwo bo już wiedział że i tak nie zapłaci! Ludzie nie czekajmy interweniujmy jak najszybciej, bo może być za póżno. Spotkajmy się wszyscy i blokujmy zakłady czy sklepy a nawet drogi. niech nas pokażą w telewizji może ktoś nas zauważy.Napiszmy list do senator Staroń i programu sprawa dla reportera. Zwołajmy wszystkich zainteresowanych bo poszkodowani są z całej Polski nie tylko z Łódzkiego ja jestem ze świętokrzyskiego.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zainteres 19 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Proszę o informacje o efektach spotkania z dnia 13.01.20 - jakies ustalenia?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Oszukany 18 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Dla zainteresowanych. W dniu 13.01.2020 o godzinie 12-tej w Kutnie, w biurze p.posła Rzymkowskiego zostało umówione spotkanie dotyczące wierzytelności zm zbyszko względem rolników. Zainteresowani powinni zabrać ze sobą wszystkie dokumenty dotyczące sprzedaży bydła. Proszę o przekazanie informacji o tym spotkaniu wszystkim zainteresowanym.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~goście 17 6 miesięcy temuocena: 50% 

  Oszukał również kontrachentów i klientów. wyłudzili pieniadze na uboj rytualny i widu slychu. Teraz beda nadal prowadzic taki uboj a bydło bedzie kupowane przez czlowieka z białorusi. Nie dajcie sie oszukac

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jestem bogiem 16 6 miesięcy temuocena: 67% 

  Pan kruk wy walił wszystkich na grube bańki a restrukturyzacja to kolejny sposób na pozyskanie milionów z kredytu publicznego jak ktoś go zna to wie kim on jest prawo restruktyryzacyjne ktoś wprowadził dla kogoś takie macie prawa za PIS za wasze głosy wszystko odbywa się zgodnie z literą prawa ....... A zięciom podziękuje zbyniu jak już mu nie będą potrzebne b.r.ny

  oceń komentarz
 • ~Oszukany 15 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Trzeba nagłośnić sprawę! Może do 'Uwagi"? Zaprosić program na to spotkanie! Zebrać jak najwięcej osób, którym ten oszust jest winien kasę!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wierzyciel 14 6 miesięcy temuocena: 100% 

  w czwartek 19.12.2019r o godz 10.00 spotkanie WSZYSTKICH wierzycieli ZM ZBYSZKO pod zakladem firmy

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gość 13 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Tak należałoby zrobić! Popieram całkowicie!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wiki 12 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Witam wszystkich hodowców bydła którzy odstawili bydło ,a nie dostali zapłaty do ZM. Zbyszko, aby się skontaktować i zablokować zakład przed bramami

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gość 11 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Firma Alibentura to nic innego jak zięć Kruka,niejaki Bałaban. Tak więc wszystko w rodzinnym gronie się odbywa a rolnik w d.... dostaje. Interes się kręci, majątek już przepisany (we wrześniu udziały z Centrum Rekreacyjnego na syna poszły), a wierzyciele nie dostaną nic...

  oceń komentarz
 • ~Leon 10 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Będę szedł do sądu. Skup normalnie idzie pod inną nazwą. Pani radca prawna jest zdziwiona

  oceń komentarz
 • ~Czekający na kase 9 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Nie ma sensu zakładać sprawy gdy jest nadzór komisaryczny

  oceń komentarz
 • ~Leon 8 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Witam wszystkich wierzycieli ZM. Zbyszko czy ktoś zakładał już sprawę do sądu? ??

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wierzyciel 7 7 miesięcy temuocena: 100% 

  ZM ZBYSZKO rowniez bylo bardzo znane i sie zwinelo... a KRUK sie chowa po dziurach i boi nawet normalnie porozmawiac z ludzmi

  oceń komentarz
 • ~Wąski 6 7 miesięcy temuocena: 26% 

  Firma Alimentura prowadzi ubój usługowy w ubojni ZM ZBYSZKO, firma jest bardzo dobrze znana na rynku mięsnym w Polsce oraz za granicą. Są również znani z terminowych płatności

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wierzyciel 5 7 miesięcy temuocena: 94% 

  rolnicy uwazajcie na firme ALIMENTURA kupuja bydlo jako dawniejsze ZBYSZKO i rzekomo placa. ciekawe skad maja pieniadze....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Oszukany przez ZBYSZKO zakłady mięsne 4 7 miesięcy temuocena: 90% 

  Cena spada a Kruk to zwykły kanciarz i złodziej zrobił wałek teraz udaje greka,przez 2 miesiące nie odbierali nawet telefonu żeby się dogadać jak ludzie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Były 3 7 miesięcy temuocena: 50% 

  ZPM ZBYSZKO problemy miały już od kilku lat poprzez złe zarządzanie firmą.W 2015 roku przenieśli się do nowego zakładu i od tego się zaczęło.Inna specyfika zakładu inne koszta.Oni niestety zostali w starej Masarni.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Leon 2 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Do ZM. Zbyszko to tylko powinien wkroczyć najszybciej prokuratura za te o........(moderator). Niektóre gospodarstwa są na skraju bankructwa. Do kogo mamy się zgłosić o zniesienie kredytu? Przez takiech o....... (moderator)!!!

  Edytowany: 7 miesięcy temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gość 1 7 miesięcy temuocena: 84% 

  Autor jest nie jest zorientowany w temacie cen skupu żywca. W bieżącym roku ceny te bowiem drastycznie spadły przy a zakłady mięsne pomimo niższych kosztów zakupu utrzymał bądź nawet podniosły ceny sprzedaży mięsa w sklepach. ZM Zbyszko zalegają z płatnościami dostawcom bydła i niewielkie są szanse na odzyskanie przez rolników pieniędzy. Właściciel ukrywa się przed wierzycielami, nie chce z nimi rozmawiać. To dla nich dramatyczna sytuacja, bo niejednokrotnie pieniądze te są jedynym źródłem utrzymania całej rodziny. Skup bydła był prowadzony jeszcze tego dnia, w którym właściciel złożył do sądu wniosek o restrukturyzację firmy.... Niektórzy rolnicy mieli złożyć do prokuratury doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa świadomego wyłudzenia ich bydła przez ZM Zbyszko.

  oceń komentarz
do góry strony