REKLAMAPEKAES - baner glówny 16-22.09.2019
Na zdj. sklep sieci Textilmarket

Na zdj. sklep sieci Textilmarket (fot. materiały prasowe)

Firma TXM, właściciel sieci sklepów Textilmarket, poinformowała o otwarciu przez sąd przyspieszonego postępowania układowego. Prezes spółki Bogusz Kruszyński liczy na to, że firmie uda się odzyskać rentowność za dwa lub najpóźniej trzy lata.

REKLAMAVITAKRAFT - VITA NATURE -BELKA W ARTYKUŁACH (15-30.09.2019)

W piątkowym komunikacie TXM wskazało, że rozpoczęcie restrukturyzacji "jest kolejnym etapem działań naprawczych, zmierzających do uzdrowienia sytuacji przedsiębiorstwa oraz poprawy kondycji finansowej".

Wiceprezes TXM Marcin Łużniak stwierdził - cytowany w komunikacie - że spółka "w normalnym trybie prowadzi bieżącą działalność" oraz że jej sytuacja jest "stabilna". Podkreślił przy tym, że w momencie otwarcia przez sąd przyspieszonego postępowania układowego istotnie zmieniła się "sytuacja płynnościowa" TXM.

Zarząd TXM we współpracy z nadzorcą sądowym zajmie się teraz sporządzeniem planu restrukturyzacyjnego. Spółka w komunikacie przekazała, że jej intencją jest to, aby propozycje układowe zakładały "pełne zaspokojenie wierzycieli" w zakresie kwot głównych wierzytelności - częściowo w formie konwersji wierzytelności na akcje nowej emisji TXM, a częściowo w formie spłaty rozłożonej na raty.

Agnieszka Smarzyńska, wiceprezes TXM, oceniła cytowana w komunikacie, że propozycja restrukturyzacji zadłużenia "to jedyny słusznie obrany kierunek w obecnej sytuacji". Liczy na to, że wierzyciele zgodzą się na zawarcie układu, "gdyż jest to dla nich mimo wszystko najkorzystniejszy możliwy scenariusz".

- W ostatnich tygodniach, podczas spotkań z dostawcami towarów, otrzymaliśmy potwierdzenie ich poparcia dla planu restrukturyzacji i deklaracje gotowości do dalszej współpracy handlowej - podkreśliła Smarzyńska, cytowana w komunikacie.

Przypomnijmy, że wniosek o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego w TXM złożony został przez spółkę 3 kwietnia. Czekając na decyzję sądu w tej sprawie, firma na wszelki wypadek złożyła także wniosek o ogłoszenie upadłości. Jednak pierwszeństwo przed wnioskami o upadłość mają zawsze wnioski o restrukturyzację/sanację i właśnie na taki krok zdecydował się sąd.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 5

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (3)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~...Polak po szkodzie 3 4 miesiące temu

  Typowa zagrywką w polskim stylu zarządzania . Nie płacić wynajmującym ile się da, później pod hasłem "restrukturyzacja" , która będzie trwała min 6 miesięcy zamiana długów na akcje i ewentualnie , powtarzam ewentualnie spłata zadłużenia na wiele wiele rat. Po tym akcje które będą zamienione na długi stracą na wartości 99% i nikt nie dostanie ani grosza . Stara zasada , zamiast płacić należności , handlujmy ile się da i na koniec wszyscy wierzyciele i tak zostaną z ręką w nocniku. Znając życie właściciel już ma inny pomysł na tą firmę i dostanie wraz z kadrą managerską sowite odprawy. Nie dajmy się nabrać na ten kit. Nic już z tego nie będzie .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Leszek 2 4 miesiące temuocena: 100% 

  Myślę, że kadra wyższa kasta ma myślenie zyczeniowe. Kultura organizacji z lat wczesnej biedronki.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~g. 1 4 miesiące temu

  Myśle ze ostatnia deska ratunku będzie początkiem zbudowania solidnej tratwy ratowniczej nie można pozwolić na to by polskie przedsiębiorstwo upadło. Amen

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony