REKLAMAEuroShop_banner główny_styczeń/luty 2020

Włoski Sąd Najwyższy uznał, że bezdomny Roman Ostriakow, który pięć lat temu próbował ukraść z supermarketu w Genui ser i paczkę parówek, nie popełnił przestępstwa, gdyż działał w stanie wyższej konieczności - informuje "La Stampa".

REKLAMA

Sprawą, o której mowa, włoski system sądownictwa zajmował się aż pięć lat. Przeszła ona przez wszystkie instancje, a ostateczny werdykt podjęty został przez Sąd Najwyższy. Po drodze Ostriakow był nawet skazany na sześć miesięcy więzienia oraz musiał zapłacić 100 euro grzywny, mimo iż wartość skradzionych przez niego towarów wyniosła zaledwie 4,07 euro.

W gazecie "La Stampa" napisano, że decyzja włoskiego Sądu Najwyższego oznacza w praktyce, że prawo do przetrwania jest ważniejsze niż prawo do własności. Trudno na razie przewidzieć, jakie będą skutki bezprecedensowej decyzji włoskiego wymiaru sprawiedliwości dla kolejnych, podobnych przypadków, w których ktoś sądzony jest za kradzież żywności ze sklepów.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony