REKLAMAHELIO - Baner Główny - MASY (14-20.10.2019)

PRZEMYSŁ I PRODUCENCI

Alkohole mocne i wina

 

8 października 2019, 15:21

Ambra produkuje wino z czerwonych porzeczek

Ambra produkuje wino z czerwonych porzeczek (Pixabay.com)

Ambra stawia na własne wina owocowe i lobbuje za tym, aby rolnicy mogli sami produkować wina. W wywiadzie udzielonym dziennikowi „Rzeczpospolita”, Robert Ogór, prezes Ambry powiedział, że potrzebne jest definicja wina owocowego na wzór wina gronowego.

REKLAMA

Mamy wielki potencjał wieloowocowych winnic, pozwólmy więc sadownikom stać się winiarzami. Każdy kraj ma szansę na dobrą strategię rozwoju, jeśli znajdzie obszar, w którym może coś robić najlepiej, z uwagi na kapitały, które posiada – stwierdził Robert Ogór.

Zdaniem prezesa Ambry, Polacy nie zrobią wina gronowego lepiej niż Francja czy Włochy. Nieporównywalnie większy i nadal nieodkryty dla winiarstwa kapitał tkwi w owocach. Wina owocowe stały się nowym trendem w wielu krajach: w Skandynawii, Wielkiej Brytanii, w Niemczech.

Stratega produktu regionalnego powinna być stworzona przez rząd. Pierwszym krokiem jest stworzenie definicji jakościowych dla kluczowych kategorii produktów, chroniących je przed produktem masowym i przemysłowym, co ma utorować drogę grupom społecznym, zwłaszcza rolnikom, do uczestnictwa w rynku.

Ambra sama zaczęła produkować wina owocowe. Pierwsze doświadczenia zdobywała produkując cydr. Do tej pory zaprezentowano konsumentom cztery rodzaje win: z gruszki, z czarnej i czerwonej porzeczki oraz z wiśni. Jak zapewnia Robert Ogór, czarna porzeczka jest bardzo aromatyczna, gruszka – bardzo łagodna, trochę jak wino muskatowe.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony