REKLAMAKORAL - Bracia Koral - Rożek - Baner Główny (od 29.05.2020 )

PRZEMYSŁ I PRODUCENCI

Alkohole mocne i wina

 

8 października 2019, 15:21

Ambra produkuje wino z czerwonych porzeczek

Ambra produkuje wino z czerwonych porzeczek (Pixabay.com)

Ambra stawia na własne wina owocowe i lobbuje za tym, aby rolnicy mogli sami produkować wina. W wywiadzie udzielonym dziennikowi „Rzeczpospolita”, Robert Ogór, prezes Ambry powiedział, że potrzebne jest definicja wina owocowego na wzór wina gronowego.

REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)

Mamy wielki potencjał wieloowocowych winnic, pozwólmy więc sadownikom stać się winiarzami. Każdy kraj ma szansę na dobrą strategię rozwoju, jeśli znajdzie obszar, w którym może coś robić najlepiej, z uwagi na kapitały, które posiada – stwierdził Robert Ogór.

Zdaniem prezesa Ambry, Polacy nie zrobią wina gronowego lepiej niż Francja czy Włochy. Nieporównywalnie większy i nadal nieodkryty dla winiarstwa kapitał tkwi w owocach. Wina owocowe stały się nowym trendem w wielu krajach: w Skandynawii, Wielkiej Brytanii, w Niemczech.

Stratega produktu regionalnego powinna być stworzona przez rząd. Pierwszym krokiem jest stworzenie definicji jakościowych dla kluczowych kategorii produktów, chroniących je przed produktem masowym i przemysłowym, co ma utorować drogę grupom społecznym, zwłaszcza rolnikom, do uczestnictwa w rynku.

Ambra sama zaczęła produkować wina owocowe. Pierwsze doświadczenia zdobywała produkując cydr. Do tej pory zaprezentowano konsumentom cztery rodzaje win: z gruszki, z czarnej i czerwonej porzeczki oraz z wiśni. Jak zapewnia Robert Ogór, czarna porzeczka jest bardzo aromatyczna, gruszka – bardzo łagodna, trochę jak wino muskatowe.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony