REKLAMAMARKET ROKU 2019 - Baner Główny (styczeń 2019)

(fot. materiały prasowe)

Od 1 czerwca br. właściciel sieci dyskontów Netto będzie nosił nazwę Salling Group, a nie Dansk Supermarked - podała grupa w komunikacie.

REKLAMAKongres Mięsny 2019 - belka w artykułach (styczeń 2019)

Nowa nazwa ma odzwierciedlać zakończenie procesu odzyskiwania samodzielnej kontroli nad grupą przez Fundację Sallinga. Ma także nawiązywać do historii (pierwszy sklep detaliczny pod szyldem Salling został otwarty w 1906 r. przez twórcę firmy, który miał na nazwisko właśnie Salling), a zarazem pokazywać, że biznes grupy nie ogranicza się dziś do supermarketów.

Fundacja Sallinga rozpoczęła odzyskiwanie kontroli nad firmą w 2014 r. Proces został zakończony 2017 r.

- Jako Salling Group, wracamy do naszych korzeni na wiele sposobów oraz oddajemy hołd naszemu pochodzeniu. Jesteśmy dumni z tego, co stworzyli Ferdinand i Herman Sallingowie - mówi Jens Bjerg Sørensen, przewodniczący fundacji Købmand Herman Sallings. Jak dodaje, ambicją grupy pozostanie bycie długoterminowo liderem w duńskim biznesie detalicznym.

Salling Group zarządza dziś w Danii ponad 1,5 tys. sklepów Netto, Bilka i Føtex, centrami handlowymi, a także prowadzi handel przez internet. W Polsce grupa jest obecna od 23 lat za pośrednictwem sieci dyskontów Netto Polska. Firma ma w naszym kraju ok. 370 sklepów i trzy magazyny dystrybucyjne, zatrudnia ponad 5,5 tys. osób. Ten stan posiadania daje detaliście trzecią pozycję na polskim rynku dyskontów. Sieć Netto, oprócz Danii i Polski, obecna jest także w Szwecji i Niemczech.

Przypomnijmy, że ubiegły rok był historyczny dla duńskiej grupy, która odnotowała bardzo dobre wyniki wszystkich swoich spółek. Pierwsze roczne sprawozdanie finansowe od czasu ponownego przejęcia firmy przez Salling Foundations wykazuje wzrost zarówno przychodów, jak i zysków.

Łączne przychody właściciela Netto wzrosły w 2017 r. o 906 mln DKK do 58,8 mld DKK, a zyski przed potrąceniem odsetek i podatków (EBIT) wyniosły 2,472 mld DKK. Tymczasem w poprzednim roku EBIT wyniósł 2,164 mld DKK, a wskaźnik EBITDA był na poziomie 3,006 mld DKK.

Czytaj także:
Per Bank, szef Dansk Supermarked Group: Dla Netto był to najlepszy rok w historii

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony