REKLAMAROS-SWEET - baner główny (sierpień 2018)
Zakaz handlu w niedziele wychodzi z sejmowej zamrażarki

Zakaz handlu w niedziele wychodzi z sejmowej zamrażarki (fot. P.Tracz/KPRM, CC0)

Sejmowa podkomisja ds. rynku pracy w czwartek 28 września o 18.00 zajmie się rozpatrzeniem obywatelskiego projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. To oznacza, że projekt po wielu miesiącach wychodzi z sejmowej zamrażarki.

REKLAMAFBK 2018 - belka w artykułach - (sierpień-wrzesień 2018)

Przypomnijmy, że po raz ostatni - i jedyny - podkomisja zebrała się w tej sprawie w kwietniu. Podczas tamtego posiedzenia nie zapadły żadne ustalenia, nie głosowano nad poprawkami, ani nawet ich nie przedstawiono. Tym samym sprawozdanie dla komisji nie powstało.

Podkomisja będzie miała dużo czasu na dopracowanie projektu autorstwa związkowców z NSZZ "Solidarność". Jak ujawniliśmy na portalu wiadomoscihandlowe.pl, Komisja Polityki Społecznej i Rodziny (w skład której wchodzi podkomisja ds. rynku pracy) ma rozpatrzyć sprawozdanie podkomisji dopiero w grudniu. Wynika tak z wewnętrznego harmonogramu pracy komisji. Można się zatem spodziewać nie jednego, a kilku dodatkowych posiedzeń podkomisji.

Zaplanowane na najbliższy czwartek posiedzenie podkomisji będzie pierwszym, które poprowadzi Janusz Śniadek. Poseł PiS na stanowisku przewodniczącego podkomisji ma zastąpić Jana Mosińskiego. Zarówno Śniadek jak i Mosiński mają za sobą karierę związkową w NSZZ "Solidarność".

Planowany termin wejścia w życie nowych regulacji to 1 stycznia 2018 r. Ostateczny kształt ustawy nie jest jednak znany. Wciąż nie wiadomo ani tego, ile niedziel obejmie zakaz handlu, ani jak długa będzie lista wyjątków od zakazu.

Czytaj także:
Zakaz handlu w niedziele - drugie czytanie w Sejmie dopiero przed Bożym Narodzeniem

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 18

 • 7
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 10
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Poli 2 11 miesięcy temuocena: 33% 

  Czas na niedzielny odpoczynek. Już dawno powinno być to wprowadzone , ale jak widać"chlebodawcom" nie jest to na rękę.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Typ 1 11 miesięcy temuocena: 33% 

  W niedzielę na zakupy przychodzą ludzie którymi ę zwyczajnie nudzi. Ci zapracowani są na zakupach wpuątki po południu lub w sobotę.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony