REKLAMATZMO - Bella - Baner Główny (28.05- 11.06.2020)

(fot. wiadomoscihandlowe.pl/zdjęcie ilustracyjne)

Sejm odrzucił we wtorek większość poprawek Senatu do tzw. tarczy antykryzysowej, w tym poprawkę wprowadzającą obowiązkowe, cotygodniowe badania na obecność koronawirusa w organizmie dla pracowników sklepów.

REKLAMAFPP/CALPE_belka w artykulach_28.05-04.06.

Ustawy w finalnym kształcie trafią teraz na biurko prezydenta Andrzeja Dudy. Spodziewane jest szybkie podpisanie aktów prawnych przez prezydenta.

Senat chciał, by cotygodniowe badania dla pracowników handlu na obecność wirusa COVID-19 finansowane były z budżetu państwa. Sejm nie przychylił się jednak do tego pomysłu.

Warto zauważyć, że tego rodzaju zmiana przepisów oznaczałaby albo stałaby się fikcją prawną, albo zmusiłaby rząd do zwiększenia liczby testów na niespotykaną skalę. Od początku kryzysu koronawirusowego w Polsce wykonano jak dotąd ponad 51 tys. testów pod kątem koronawirusa. Tymczasem pracowników handlu mamy w kraju niemal 2 mln. Regularne badanie każdego z nich wydaje się niemożliwe, biorąc pod uwagę obecne możliwości systemu opieki zdrowotnej.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 7

 • 7
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (7)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~TakiJeden 7 miesiąc temu

  Sam pomysł słuszny, ponieważ kasjerki są w grupie ryzyka. Tyle, że ten przepis byłby martwy, ponieważ niemożliwe byłoby jego wykonanie. Skoro obecnie laboratoria wykonują ok. 5 tys testów, a w sieciach spożywczych pracuje zapewne ponad 100 tys osób, nie byłoby szans by wszystkich regularnie badać. Na tą chwilę niewykonalne. Niestety.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~P 6 miesiąc temuocena: 100% 

  Drogie Panie kasjerki w znakomitej większości będące w grupie ryzyka są traktowane jak MIĘSO ARMATNIE. Z najsłabszymi nikt się nie liczy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tu i teraz 5 miesiąc temuocena: 100% 

  Żenada

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Poeta wielkim byl ale krotko zyl bo malo pil 4 miesiąc temuocena: 100% 

  My handlowcy jestesmy niesmiertelni i zadne wirusy nas nie zarazaja. Pracujemy w skafandrach nurkow z butlami tlenowymi na plecach. A ludzie, ktorzy dzien w dzien ci sami i najczesciej srednia wieku to 70+ przychodza i kupuja sa wiecznie zdrowi i mlodzi duchem ;-) Takze po co nam testy..po co w ogole sluzba zdrowia...ehhhhh Cytujemy jak mantre wiersz poety nieznanego ;-) : Polsko ojczyzno moja! Ty jestes jak zdrowie! Ile zarazonych na covi19 juz jest tu, nikt z nas sie nie dowie :-) Kto zycie stracil drugiego miec nie bedzie! Za rok może dwa lub zaraz po wyborach 1000 plus bedzie! Ropuszku nadęty, co siedzisz w sejmu ławie. Ty !co z całym z Wiejskiej ludem patrzysz na nas parobków co dla Polski cudem, ekonomicznym bedziemy. Bo charować nam przyjdzie az na twarz padniemy! A szlachta z Wiejskiej ciagle pije i wiwaty wznosi! To Jarka, to Wodza i Andrzejka, Małgosi...Wszystkich przyjaciół, których kto po Covid19 przezyl i spamieta. I ktorych zmarlych pamiec, pozostala swieta! I ja tam w go

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Klient 3 miesiąc temuocena: 86% 

  Przewiduję iż najpózniej za 2 tygodnie kasjerki zaczną chorować. Kobieciny tyle ludzi obsługują dziennie że byłoby dziwne, jakby nie zaraziły się... Bida z nędzą.

  oceń komentarz
 • ~L. 2 miesiąc temuocena: 100% 

  a które jeszcze odrzucił ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Baba z woza 1 miesiąc temuocena: 100% 

  Do przewidzenia. Prosty taki człowiek nigdy się nie liczył...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAB-BIO lody - Half Page (21.05.-04.06.2020 r.)
do góry strony