REKLAMAPRIM (KABANOS) - Kiełbaski z becułecki - Baner Główny (27- 31.03.2020)
W środę senacka Komisja Zdrowia rozpatrzyła ustawę o opłacie cukrowej i opłacie od alkoholi w małych butelkach

W środę senacka Komisja Zdrowia rozpatrzyła ustawę o opłacie cukrowej i opłacie od alkoholi w małych butelkach (fot. archiwum transmisji Senatu)

Do dość niecodziennej sytuacji doszło w środę w Senacie podczas rozpatrywania przez Komisję Zdrowia ustawy wprowadzającej opłatę od słodzonych napojów i od alkoholowych "małpek". Żaden z rozpatrywanych wniosków nie uzyskał większości głosów.

REKLAMA

Komisja głosowała nad wnioskiem o odrzucenie ustawy w całości, a chwilę potem nad wnioskiem o przyjęcie ustawy bez poprawek. Zarówno w pierwszym, jak i w drugim głosowaniu oddano 4 głosy za i 4 przeciw, a jeden senator wstrzymał się od głosu.

W takiej sytuacji w sprawozdaniu Komisji Zdrowia zamieszczone zostaną oba wnioski.

W czwartek rozpatrzeniem ustawy uchwalonej przez Sejm w ubiegłym tygodniu zajmie się kolejna senacka komisja, mianowicie Komisja Budżetu i Finansów Publicznych.

Senat w obecnej kadencji dotychczas opowiadał się przeciwko jakimkolwiek podatkom uchwalonym przez Sejm. Trudno jednak przewidzieć, jak zachowa się w sprawie opłaty cukrowej i opłaty od małpek. To dlatego, że w Sejmie za przyjęciem ustawy głosował nie tylko klub Prawa i Sprawiedliwości, ale także większość posłów i posłanek Lewicy.

W Senacie Lewica ma dwóch reprezentantów. Prawdopodobnie to ich głosy koniec końców zadecydują o tym, czy Senat poprze ustawę w całości, wprowadzi do niej poprawki, czy zawetuje w całości.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Zyzio 2 miesiąc temuocena: 0% 

  Rozdarte to są rodziny osób uzależnionych. Trzeba promować kulturę picia a nie pchanie na rynek "małpki" które są adresowane do szybkiego picia. Re: Izu podatek także jest mechanizmem kreującym rynek.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Izu 1 miesiąc temuocena: 100% 

  Nie dla podatków - wszystko w rękach senatorów

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMARetail FMCG Congress - Half Page - marzec-kwiecień 2020
do góry strony