REKLAMAHELIO - MASY - BANER GŁÓWNY (24.02 - 01.03.2020)

(fot. Pixabay CC0)

Senat RP pracuje nad ustawą o zmianie ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Proponowane zmiany dotyczą obowiązku informowania o szkodliwości spożywania alkoholu przez kobiety będące w ciąży lub karmiące piersią.

REKLAMANutrend - Belka w artykułach - Baner nr 1 (28.01 - 29.02.2020)

Nowelizacja stanowi realizację postulatu zawartego w obywatelskiej petycji. Projekt ustawy nakłada na producentów i dystrybutorów napojów alkoholowych obowiązek umieszczania na etykiecie produktu informacji o szkodliwości spożywania alkoholu przez kobiety będące w ciąży lub karmiące piersią.

Ponadto ustawa przewiduje rozciągnięcie obowiązku informowania o szkodliwości alkoholu dla kobiet w ciąży i karmiących piersią na wszystkie przekazy reklamowe i promocyjne dotyczące piwa.

Ustawa przewiduje, że minister zdrowia określi w drodze rozporządzenia wielkość, zakres, wzór i sposób umieszczania informacji, zapewniając, aby była widoczna, zrozumiała i jednoznaczna.

Obywatelska petycja, która zainspirowała senatorów do podjęcia prac nad ustawą, zatytułowana została „Temat: informacja o szkodliwości alkoholu dla poczętego dziecka w łonie matki”. Autor (A.R.) postuluje w niej nowelizację ustawy, nakładającą na wszystkich producentów i dystrybutorów napojów alkoholowych obowiązek umieszczania na etykiecie informacji „o szkodliwości każdej dawki alkoholu na rozwój poczętego dziecka w łonie matki”.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony