REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020

(Flickr/B. D.)

Oddziały Sephory, Decathlonu i kilkudziesięciu innych detalistów w całej Francji mogą od przyszłego roku akceptować bitcoiny jako formę płatności - wynika z raportu opublikowanego przez The Local.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Sieć perfumerii będąca własnością grupy LVMH jest jedną z kilku francuskich sieci, która zarejestrowała się w platformie płatniczej Easy2Play i aplikacji EasyWallet firmy Global POS. Technologia ta powinna być dostępna od pierwszego kwartału 2020 roku.

Obecnie globalny system POS akceptuje tylko bitcoiny, ale ma nadzieję rozszerzyć swój zasięg na kolejne kryptowaluty w przyszłości. 

Według cointelegraph, od przyszłego roku we Francji wiele sklepów detalicznych będzie akceptować bitcoiny. Obsługa takiej formy płatności zostanie uruchomiona w ponad 25 000 punktach sprzedaży dla 30 francuskich detalistów, w tym giganta sportowego Decathlon i sieci perfumerii Sephora.

Nowy system płatności w kryptowalutach jest uruchamiany w ramach partnerstwa między dostawcą technologii punktów sprzedaży Global POS, aplikacją EasyWallet i platformą płatniczą Easy2Play.

Podczas gdy płatności będą dokonywane w bitcoinach (BTC), środki zostaną automatycznie przeliczone na euro w momencie sprzedaży. Usługi konwersji mają być świadczone przez dwóch partnerów, Deskoin i Savitar, którzy obecnie ubiegają się o akredytację dostawcy usług cyfrowych na mocy francuskiej ustawy PACTE.

Oprócz Decathlonu i Sephory wśród znanych firm przystępujących do inicjatywy znajdą się Boulanger, World House, Intersport, Cultura, Maisons du Monde i Norauto.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony