REKLAMAVOG - baner główny 2018
Alibaba planuje wykorzystanie dronów do dostaw świeżej żywności czy leków

Alibaba planuje wykorzystanie dronów do dostaw świeżej żywności czy leków (Pixabay CC0)

Chiński gigant e-commerce ogłosił, że po raz pierwszy udało się dostarczyć za pomocą dronów przesyłkę zaadresowaną na wyspę. W oświadczeniu firmy czytamy, że próba odbyła się 31 października. Bezzałogowe pojazdy powietrzne przeleciały z miasta Putian na pobliską wyspę Meizhou.

REKLAMAPszczółka - Belka w artykułach - Sympatie (13-16.12.2018)

Nawigacja nad otwartym morzem to dla małych statków powietrznych ogromne wyzwanie, ze względu na silne, zmienne i porywiste wiatry. Dlatego próba przeprowadzona prze chińczyków oznacza pokonanie kolejnej bariery w rozwoju technologii dronów. Operatorzy firmy Alibaba wysłali trzy maszyny, przenoszące sześć opakowań marakui o łącznej wadze ok. 12 kg. Leciały one pod silny wiatr i pokonały dystans 5 km w czasie 9 minut – wynika z oświadczenia firmy, zacytowanego przez państwową agencję informacyjną Xinhua.

Każdy dron wykorzystany przez Alibabę do próby może przenosić ładunki o wadze do 7 kg. Maszyny zostały skonstruowane przez należące do koncernu firmę logistyczną Cainiao Network, platformę Rural Taobao – zajmującą się obsługą terenów wiejskich – oraz miejscową firmę technologiczną.

Alibaba planuje wykorzystanie dronów pokonujących otwarte akweny do szybkich dostaw przesyłek takich towarów jak świeża żywność czy leki i zaopatrzenie medyczne.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony