REKLAMANaturio_banner główny_styczeń 2020
Restauracja Gusto Dominium w Centrum Handlowym Warszawa Wileńska

Restauracja Gusto Dominium w Centrum Handlowym Warszawa Wileńska (materiały prasowe, Dominium)

Sfinks Polska kupi za 20 mln zł 40 proc. akcji spółki Dominium, właściciela sieci ponad 70 restauracji kuchni włoskiej Gusto Dominium. Transakcja powinna zostać zamknięta do końca 2017 r.

REKLAMA

Sylwester Cacek, prezes Sfinksa podkreślił, że nabycie znaczącego pakietu w Dominium to nie tylko wykonanie zamierzeń związanych z akwizycjami, ale też zakładamy, że dzięki bliskiej współpracy między dwoma silnymi polskimi markami i istotnymi podmiotami na polskim rynku gastronomicznym będziemy mogli osiągnąć szereg korzyści wynikających z synergii zakupowych i sprzedażowych.

Sfinks ma kupić ponad 3,1 mln akcji, stanowiących docelowo 40 proc. kapitału zakładowego spółki, za łączną kwotę 20 mln zł.

W trakcie negocjacji ustalono, że celem jest wprowadzenie akcji Dominium do publicznego obrotu w terminie nie późniejszym niż 7 lat od momentu przeprowadzenia transakcji.

Transakcja zostanie sfinalizowana po uzyskaniu zgody UOKiK i pozytywnym audycie.

Sfinks Polska zarządza 108 restauracjami na terenie Polski, w tym siecią 92 restauracji Sphinx. Sieć Gusto Dominium liczy obecnie ok. 65 punktów.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony