REKLAMAMLEKOVITA - DarPro 2020 - Baner Główny (kwiecień 2020)

HoReCa - rynek gastronomiczny

 

18 grudnia 2019, 16:18

Restauracja Sphinx

Restauracja Sphinx (fot. mat. prasowe)

Zarząd Sfinks Polska informuje o rozpoczęciu 18 grudnia 2019 r. negocjacji ze spółką kapitałową z branży finansowej z siedzibą w Stanach Zjednoczonych. Rozmowy dotyczą określenia warunków potencjalnego zaangażowania kapitałowego tego podmiotu w spółkę, w tym szczegółowych ustaleń odnośnie parametrów, harmonogramu czy struktury potencjalnego zaangażowania – informuje Sfinks Polska w dzisiejszym komunikacie.

REKLAMA

Potencjalne zaangażowanie kapitałowe inwestora, lub wskazanych przez niego podmiotów, opierałoby się na możliwości dokapitalizowania spółki w drodze obejmowania przez inwestora nowo subskrybowanych przez Sfinks akcji, ewentualnie poprzez nabywanie akcji spółki, znajdujących się już w obrocie giełdowym.

Kluczowym parametrem granicznym potencjalnej inwestycji będzie ograniczenie w każdym jej momencie, udziału inwestora w kapitale zakładowym/ogólnej liczby głosów emitenta na poziomie nie więcej niż 9,9 proc. Łączny poziom środków, jakie inwestor rozważa przeznaczyć na zaangażowanie w akcje spółki nie przekroczy kwoty 25 mln PLN w okresie trwania ewentualnej umowy inwestycyjnej. Realna wartość zaangażowania kapitałowego inwestora będzie przy tym uzależniona od bieżącej płynności oraz wyceny akcji spółki w obrocie giełdowym.

Proces inwestycji realizowany byłby w etapach, w ramach serii transakcji, w oczekiwanym horyzoncie czasowym przypadającym na okres min. 3 lat.

Wskazane powyżej graniczne parametry potencjalnego zaangażowania inwestora wynikają z generalnej polityki inwestycyjnej tego podmiotu dla tego rodzaju transakcji.

Rozpoczęcie procesu negocjacji nie zobowiązuje żadnej ze stron do zawarcia umowy inwestycyjnej.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony