REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020

(fot. Bartek Kaszuba)

W działaniach dyskontera widać oznaki zmiany polityki cenowej w kierunku bardziej regularnych promocji. Sieć wydaje się też kreować przestrzeń pod przyszłe inwestycje w cenę – sygnalizuje w komentarzu Boris Planer, dyrektor działu Go-to-Market Insights, w  firmie analitycznej Edge by Ascential.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

– Zmiany w cenach, widoczne w dyskontach sieci Aldi, wydają się wskazywać, że detalista pozycjonuje produkty markowe ze swojej oferty w taki sposób, by ich ceny były identyczne z regularnymi cenami w kluczowych sieciach konkurencyjnych – uważa Boris Planer, dyrektor w  firmie analitycznej Edge by Ascential.

– Ten ruch ma zmniejszyć presję związaną z eskalacją trwającej w Niemczech wojny cenowej, która zaczyna zagrażać zdolnościom miejscowych dyskontów do inwestowania w sklepy przyszłości oraz w transformację cyfrową. Aldi szczególnie mocno odczuwa skutki ciągłej walki o wizerunek najtańszej sieci, od czasu gdy rozszerzył ofertę produktów markowych, których ceny są łatwo porównywalne. W ten sposób detalista sprowokował konkurencję do nieustannych ataków promocyjnych – argumentuje analityk.

Producenci towarów markowych powinni się spodziewać ze strony sieci Aldi rosnącego zapotrzebowania na działania promocyjne. Dyskonter wykorzysta fakt, że zwiększył swoją siłę negocjacyjną, tworząc wspólny dla Aldi Sud i Nord wydział zakupów międzynarodowych, co ułatwi mu wdrażanie strategii cenowej mniej zależnej od polityki EDLP (codziennie niskie ceny).

Źródło: Edge by Ascential

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 5

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAWH Market Spółdzielnie_Halfpage_czerwiec-lipiec 2020
do góry strony