REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)
Sieć sklepów Camaieu żegna się z Polską

Sieć sklepów Camaieu żegna się z Polską (fot. Lionel Allorge/Wikimedia Commons, lic. CC-BY-SA-3.0)

Wraz z końcem czerwca 2020 r. zlikwidowane zostaną wszystkie sklepy Camaieu w Polsce. Odzieżowa sieć licząca 25 placówek podjęła decyzję o opuszczeniu naszego rynku.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Strona internetowa marki przestała już przyjmować zamówienia internetowe, informuje natomiast o zbliającym się "definitywnym zamknięciu sklepów". Aktualnie Camaieu zachęca klientki do odwiedzenia placówek stacjonarnych i skorzystania z wyprzedaży związanych z bliskim wygaszeniem działalności w Polsce.

Sieć Camaieu posiadała siedem sklepów w Warszawie i okolicach, cztery na Górnym Śląsku, trzy w Szczecinie, dwa we Wrocławiu i Krakowie, oraz po jednym w kilku innych lokalizacjach. Przyczyną wycofania się francuskiego detalisty z rywalizacji o portfel polskich klientek była m.in. pandemia koronawirusa SARS-CoV-2, w związku z którą sklepy sieci ulokowane w galeriach na jakiś czas musiały zostać zamknięte.

Spółka Camaieu Polska w roku fiskalnym zakończonym 31 marca 2018 r. (ostatnie publicznie dostępne dane) mogła się pochwalić przychodami netto ze sprzedaży na poziomie ok. 63,3 mln zł wobec 86,4 mln zł rok wcześniej. Pomimo tak zauważalnego spadku przychodów, spółce udało się wygenerować blisko 530 tys. zł zysku netto, w porównaniu z 572 tys. zł w roku fiskalnym zakończonym 31 marca 2017 r.

Jak zauważa "Business Insider", sieć Camaieu borykała się z problemami jeszcze przed pandemią. We Francji firma znajduje się pod zarządem komisarycznym i poszukuje inwestora gotowego do uratowania marki. Opracowany na jesieni minionego roku plan restrukturyzacji sieci zakładał m.in. zamknięcie 125 sklepów poza rynkiem rodzimym oraz innych krajów francuskojęzycznych.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 5

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Askier 1 miesiąc temuocena: 100% 

  Pięknie kadra managerska zarżnęła fajną sieć w Polsce. Jeszcze lepsze jest tłumaczenie tego koronawirus em

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony