REKLAMADziugas_banner główny_12.05. - 12.06.

Irina Nowochatko-Kowalczyk

napisz maila › ostatnie artykuły ›

(fot. archiwum)

Lokalna sieć sklepów Carlos została przejęta przez firmę Arhelan. To kolejna sieć sklepów, która znalazła się na celowniku polskiego detalisty. Jak dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl, sieć sklepów Carlos została przejęta przez dużego rynkowego gracza.

REKLAMANutrend - ISODRINX - belka w artykułach (28.05 - 02.06.2020)

Zbigniew Sobolewski, do którego należał szyld Carlos sprzedał działalność operacyjną firmy, czyli wyposażenie sklepów i towar. Pozostał jednak właścicielem lokali, które wynajmuje.

– Działalność operacyjną przejął Arhelan, który będzie zarządzał 10 placówkami działającymi wcześniej pod szyldem Carlos – powiedział w rozmowie z wiadomoscihandlowe.pl Zbigniew Sobolewski.

Dodał też, że tym samym zakończyć działalność w branży spożywczej. Będzie zajmował innym biznesem związanym z branżą samochodową i maszyn rolniczych.

Przeczytaj także: Arhelan wchodzi do Warszawy. Sieć przyspiesza rozwój i zbliża się do 100 sklepów

Zbigniew Sobolewski działalność gospodarczą rozpoczął w 1989 roku. Zajmował się wówczas głównie eksportem i handlem hurtowym. Pierwsze pieniądze zarobił eksportując płody rolne, m.in. ziemniaki i czarną porzeczkę, głównie do Rosji, Białorusi i Stanów Zjednoczonych. Branżę znał jak mało kto. Absolwent Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego już w 1988 roku był jednym z założycieli spółdzielni Gospodarz, która nie była wówczas powiązana ani z GS- em, ani ze Społem, ani z żadną inną strukturą handlową.

Pierwszy market Carlos o powierzchni ok. 1000 mkw. zbudował w Siedlcach w 1997 roku. W ciągu tych lat powstawały kolejne sklepy w różnych lokalizacjach, często odległych od Siedlec. Wszystkie budowane były przez własną ekipę budowlaną. Jak opowiada Sobolewski, przemiany dokonujące się w Polsce nie sprzyjały jednak przez lata polskiej przedsiębiorczości. Zdarzyło się więc i zamykanie nieopłacalnych sklepów.

Polska sieć sklepów Arhelan, która przejęła lokalne Carlosy tworzy 95 placówek i idzie jak burza. Z naszych informacji wynika, że już niedługo Arhelan wejdzie do Warszawy. W planach ma otwarcie co najmniej czterech sklepów w aglomeracji warszawskiej. Niedługo szyld Arhelana może zawisnąć nad czterema sklepami zlokalizowanymi na obrzeżach warszawskiego Żoliborza, w prawobrzeżnej dzielnicy Rembertów i Miedzeszyn oraz w podwarszawskiej miejscowości Józefów.

Przypomnijmy, że od lipca 2018 roku Arhelan otworzył 28 nowych sklepów. W 2018 roku Arhelan zainwestował w centrum dystrybucyjne o powierzchni ok 12,4 tys. mkw., obsługujące wszystkie 93 sklepy i zatrudniające 104 osoby. W najbliższej przyszłości spółka planuje rozszerzenie serwisu o kolejne strefy temperatury kontrolowanej.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Reporrter24 2 4 miesiące temuocena: 100% 

  Sieć Carlos ha ha ha sklepy w których czas się zatrzymał na etapie GS-ów, chociaż nie wiem czy dla GS-ów to nie jest obraźliwe ;) A po przejęciu przez Arhelan raczej nie można spodziewać się większej zmiany. Lokalizacja sklepów, wielkość osiedlowych markietów ;) ubogi asortyment, wątpliwa jakość produktów (sprawdzajcie terminy) i jeden wielki misz-masz od mydła po powidła których nikt nie tyka - czyli jak w DżiEsach.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mikey 1 5 miesięcy temuocena: 33% 

  Arhelan przejal lokalne Carlosy piszecie... tymczasem siec Arhelan jest sama w sobie skrajnie lokalna, bo ma sklepy tylko w Podlaskim i paru miejscowosciach w osciennych wojewodztwach. Please jako portal ogolnipolski jak piszecie obszerne artykuly o tak lokalnych sieciach to dajcie jakies wprowadzenie rzetelne, bo “duzy rynkowy gracz” nie sugeruje sieci zmamej tylko w jednym nie za duzym regionie...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony