REKLAMAMODERN-EXPO - Baner Główny (styczeń-luty 2020)

BRANŻA PO GODZINACH

 

17 czerwca 2019, 14:55

Circle K

Circle K (fot. mat. prasowe)

Detalista nawiązał współpracę z chicagowską firmą DigitalMint, dostawcą wirtualnej waluty Bitcoin, w ramach której na 20 stacjach paliw Circle K w Arizonie i Nevadzie stanęły automaty do sprzedaży bitcoinów.

REKLAMA

To największy jak dotąd skokowy rozwój sieci automatów Bitcoin ATMs firmy DigitalMint. Urządzenia stanęły na stacjach paliw Circle K w kilkunastu miejscowościach stanu Arizona, a także w Las Vegas, w stanie Nevada.

– Jesteśmy podekscytowani nawiązaniem współpracy z tak szanowaną organizacją jak Circle K. Dzięki naszemu partnerstwu otwierają się drzwi do masowego rozszerzenia dostępności waluty Bitcoin na nowych rynkach całego świata – ekscytuje się Marc Grens, współzałożyciel i prezes firmy DigitalMint.

– Dzięki partnerstwu z Figital Mint możemy zaoferować naszym klientom łatwy dostęp do waluty Bitcoin, w bardzo rozsądnej cenie – wtóruje mu Joel Konicke, category manager w firmie Circle K Stores.

DigitalMint ma obecnie ok. 250 punktów sprzedaży – automatów oraz okienek kasowych – w 25 stanach USA. Preferowana jest sprzedaż za gotówkę, tylko w wybranych lokalizacjach można zapłacić kartą kredytową lub debetową. Firma prowadzi także sprzedaż wirtualnych monet w serwisie online.

DigitalMint pobiera stałą opłatę za realizację transakcji w automacie lub okienku kasowym, w wysokości 12 proc. jej wartości, oferuje jednak zniżki. Dzienny limit transakcji to 20 tys. dolarów, a jedna operacja nie może przekraczać kwoty 2,5 tys. dolarów. Według firmowego kalkulatora, dzisiejszy kurs jednego Bitcoina to niespełna 10.430 dolarów.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony