REKLAMAMODERN-EXPO - Baner Główny (styczeń-luty 2020)
Market sieci Dino w Dłutowie, źródło: Archiwum Wiadomości Handlowych

Market sieci Dino w Dłutowie, źródło: Archiwum Wiadomości Handlowych (fot. Konrad Kaszuba)

Na koniec 2019 r. sieć Dino liczyła 1218 placówek. Tempo ekspansji rośnie – w minionym roku powstało o 41 marketów więcej, niż rok wcześniej.

REKLAMA

W 2019 r. sieć marketów Dino wzbogaciła się o 243 nowe lokalizacje. Rok wcześniej uruchomiono 202 placówki. Powierzchnia sprzedaży sklepów Dino wyniosła 472,2 tys. mkw. wobec 375,7 tys. mkw. rok temu.

Po trzech kwartałach, gdy sieć Dino powiększyła się o 137 nowych sklepów, analitycy DM mBanku z dużą precyzją prognozowali, że w całym roku powstaną 244 nowe markety. Eksperci prognozowali też wówczas, że w 2020 r. sieć powiększy się o 293 sklepy.

Spółka nie podała liczby placówek zlikwidowanych w 2019 r. Biorąc jednak pod uwagę jej strategię inwestycyjną, można zakładać, że jest ona znikoma. Firma co do zasady wyszukuje odpowiednie lokalizacje, kupuje nieruchomości i buduje obiekty według własnych planów.

Jak zwracają uwagę analitycy, w miarę wzrostu gęstości sieci sklepów poprawia się rentowność działalności operacyjnej firmy, ponieważ zmniejszają się koszty logistyki, przede wszystkim transportu.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 8

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Kamil 1 13 dni temu

  Podobno dino ma zamiar przejac sklepy arhelan

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony