REKLAMAProxi.cloud 11-25.10.2019
Centrum logistyczne i flota transportowa firmy Dino Polska

Centrum logistyczne i flota transportowa firmy Dino Polska (Dino Polska)

Firma Dino Polska pozyskała na inwestycje w sieć sklepów i logistykę 150 mln zł. Spółka właśnie sfinalizowała podpisanie dwóch umów kredytowych z bankiem PKO BP. Firma Dino Polska uzyskała kredyt na kwotę 80 mln zł, zaś spółka zależna Dino Południe - 70 mln zł.

REKLAMA

Łączna wartość pozyskanych kredytów to 150 mln zł. Umowy zostały podpisane w celu finansowania dalszego rozwoju sieci sklepów prowadzonych przez spółkę pod marką Dino oraz zaplecza logistycznego. Kredyty zostały udzielone na okres od 11 lutego 2019 r. do 11 sierpnia 2026 r.

Zabezpieczeniem kredytów są m.in. hipoteki umowne do kwoty 225 mln zł na nieruchomościach należących do firmy oraz spółki Dino Południe, zabudowanych sklepami oraz magazynami.

Na koniec 2018 r. firma Dino Polska zarządzała siecią 977 sklepów pod szyldem Dino. W 2020 r. operator chce mieć już 1200 placówek handlowych. W 2018 szacowana, łączna wartość inwestycji wyniosła 600-650 mln zł. Według analityków w związku z planowanym szybkim rozwojem firmy w 2019 r. spółka może zwiększyć nakłady inwestycyjne w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 8

 • 7
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony