REKLAMAHELIO - Baner Główny - MASY (11-17.11.2019)
Centrum Dystrybucyjne Dino w Krotoszynie

Centrum Dystrybucyjne Dino w Krotoszynie (Dino Polska)

Władze sieci Dino Polska podjęły decyzję w sprawie rozpoczęcia budowy nowego centrum dystrybucyjnego spółki w miejscowości Łobez, w województwie zachodniopomorskim. Szacowany łączny koszt inwestycji wyniesie około 80 mln zł (netto) i zostanie sfinansowany ze środków własnych spółki oraz z kredytów bankowych.

REKLAMA

Łączna powierzchnia magazynowa planowanego obiektu wyniesie 43,5 tys. mkw. Inwestycja będzie polegała na kompleksowej budowie i wyposażeniu m.in. mroźni, chłodni, magazynów z kontrolowaną temperaturą, magazynu suchego oraz części socjalno-biurowych wraz z towarzyszącą infrastrukturą techniczną, drogami wewnętrznymi i miejscami parkingowymi. Spółka oczekuje, że inwestycja zakończy się w drugim kwartale 2020 r.

Nowe centrum dystrybucyjnego będzie obsługiwać dostawy towarów do rosnącej liczby sklepów Dino i wsparcie dalszej ekspansji geograficznej sieci. Magazyn w miejscowości Łobez pozwoli rozwijać się sieci nie tylko w północno-zachodniej części kraju, ale także na północy, to także zagęścić sieć sklepów między zachodnią granicą kraju a linią Wisły.

Już wkrótce spółka podpisze szereg umów z niezależnymi od spółki podmiotami, wyspecjalizowanymi w realizacji takich inwestycji, w tym z podmiotem, który będzie pełnił rolę generalnego wykonawcy. Firma nie podała jednak terminów podpisania kontraktu z firmą, która zrealizuje inwestycję.

Spółka Dino Polska jest operatorem ponad 1000 sklepów pod szyldem Dino, a do końca roku będzie ich ponad 1200.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (3)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Adrian 3 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Dobrze ze nie w pensje pracowników ;)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~*** 2 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Niech zainwestują w jakiś przedsionek,wiatę,czy cokolwiek przed wejściem do sklepu żeby kasjer zimą nie marzl siedząc w samych drzwiach!!!!

  oceń komentarz
 • ~Siewie 1 5 miesięcy temuocena: 100% 

  A taki magazyn z zapleczem i gotową kadrą i pracownikami będzie się marnował w Komornikach po Tesco...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony