REKLAMAHELIO - Baner Główny - MASY (11-17.11.2019)
Supermarket sieci Dino Polska

Supermarket sieci Dino Polska (Dino Polska)

Władze spółki Dino Polska podjęły uchwałę w sprawie emisji, w ramach programu emisji z 2017 r. spółka wyemituje 1 700 obligacji o łącznej wartości nominalnej 170 mln zł. Firma przeznaczy pozyskane fundusze na inwestycje.

REKLAMA

Obligacje będą zabezpieczone poręczeniami wybranych spółek z Grupy Kapitałowej Dino Polska S.A. Cena emisyjna Obligacji będzie równa ich wartości nominalnej. Obligacje będą oprocentowane według zmiennej stopy procentowej wynoszącej WIBOR 3M powiększony o stałą marżę w wysokości 1,30 punktu procentowego w skali roku.

Obligacje zostaną wyemitowane w dniu 26 czerwca 2019 roku i zapisane w ewidencji prowadzonej przez mBank S.A. Obligacje zostaną zarejestrowane w depozycie prowadzonym przez Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych S.A. i wprowadzone do obrotu w alternatywnym systemie obrotu prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. lub BondSpot S.A. Dzień wykupu Obligacji został wyznaczony na 26 czerwca 2022 r.

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ WIĘCEJ:
.
Przypomnijmy, że w 2017 roku spółka Dino Polska ustanowiła program emisji obligacji zabezpieczonych o wartości 500 mln zł. Jak wówczas podano, celem programu jest dywersyfikacja źródeł finansowania oraz optymalizacja kosztów działalności spółki. Pozyskane środki mają być przeznaczane na rozwój działalności spółki w ramach strategii, polegającej w szczególności na rozwoju własnej sieci supermarketów działających w segmencie proximity wraz z centrami dystrybucyjnymi i siecią logistyczną.

W październiku 2017 r. Dino wyemitowało w ramach tego programu papiery o wartości 100 mln zł. Obligacje były oprocentowane według zmiennej stopy procentowej wynoszącej WIBOR 3M powiększony o stałą marżę w wysokości 1,30 pkt. proc. w skali roku.

 

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony