REKLAMAKORAL - Bracia Koral - Rożek - Baner Główny (od 29.05.2020 )

Holenderska firma handlowa Ahold Delhaize "zatrudniła" aż 500 robotów do wykonywania pracy w swoich sklepach Giant, Martin's i Stop&Shop działających w USA. To kolejny krok w kierunku robotyzacji handlu, istotny szczególnie z punktu widzenia skali projektu.

REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)

(fot. za: YouTube)

Jak donosi "Retail Detail", roboty otrzymały imię Marty i będą jeździć po sali sprzedaży w sklepach w poszukiwaniu nieaktualnych cenówek oraz pustych półek. Innym zadaniem maszyn będzie sprawdzanie stanu podłogi w poszukiwaniu plam i innych zabrudzeń oraz produktów, które spadły z regałów.

W przypadku wykrycia nieprawidłowości, roboty Marty będą wzywały w konkretne miejsce pracowników sklepu. Mogą się z nimi porozumiewać za pomocą systemu głosowego. Niestety, na razie roboty nie będą w stanie samodzielnie rozwiązywać problemów, m.in. dlatego, że nie zostały wyposażone w ręce.

W minionym roku roboty testowane były przez Ahold Delhaize w dwóch sklepach. Pilotaż rozwiązania najwyraźniej zakończył się sukcesem, skoro tym razem złożono zamówienie aż na 500 robotów Marty.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony