REKLAMAMODERN-EXPO - Baner Główny (styczeń-luty 2020)

(Sklep sieci KiK (mat. prasowe))

Jak informowały 5 grudnia wiadomoscihandlowe.pl, sieć dyskontów odzieżowych KiK planowała uruchamiać w Polsce średnio ok. 40 nowych placówek rocznie – takie cele przyjęła spółka w sprawozdaniu finansowym za 2018 r. Obecnie sieć ma większe ambicje.

REKLAMA

Według informacji uzyskanych przez portal wiadomoscihandlowe.pl w biurze prasowym spółki KiK Textil, aktualne plany rozwojowe firmy w Polsce to uruchamianie średnio 60 placówek rocznie, począwszy od 2020 r.

Warto przypomnieć, że już w 2019 r. spółka zwiększyła tempo ekspansji w stosunku do pierwotnych planów. Zakładano uruchomienie w tym roku ok. 60 dyskontów i osiągnięcie liczby 300 placówek w całym kraju. Jednak już w połowie listopada spółka zapowiedziała, że chce ich mieć do końca roku ok. 330. Docelowo sieć ma mieć zasięg ogólnopolski i liczyć ma ok. 650 dyskontów.

W skali międzynarodowej celem jest osiągnięcie liczby 5000 sklepów do końca 2022 r. Obecnie cała grupa posiada ponad 3.587 sklepów w całej Europie do 2022 r. Są one zlokalizowane zarówno w centrach handlowych, jak i w pobliżu marketów i dyskontów.

Polska jest 8 krajem po Niemczech, Austrii, Czechach, Słowenii, Węgrzech, Słowacji i Chorwacji gdzie marka KiK postanowiła rozwinąć swoją sieć handlową. W latach następnych sieć marki KiK rozwinęła się również w Holandii i we Włoszech. W roku 2018 marka KiK zadebiutowała na rynku Rumunii.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~szanujSie 1 miesiąc temu

  Pracowałem w słynnym obozie pracy KiKa w Dortmundzie - pozdrawiam wszystkich którzy się (tak jak i ja) stamtąd szybko zwinęli ;-) Natomiast do dzisiaj się dziwię tym którzy tam postanowili zasuwać na dłużęj/ na stałe - totalni desparaci -echh.... niektórzy chcą/ lubią być niewolnikami i cóż, trochę szkoda mi takich ludzi tym bardziej, że można znaleźć godną pracę wszędzie zarównow DE jak i teraz w PL. Pewnie niedługo taki 'Dortmund KiK' i takie standardy zawitają do PL skoro koncern tak się rozwija....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony