REKLAMAPartner Logistic - baner główny (18-31.05.2020 r.)
Tesco

Tesco (fot. Konrad Kaszuba)

 Sieć Leroy Merlin złożył do UOKiK wniosek w sprawie nabycia części mienia, wraz z budynkami, infrastrukturą, należącego do Tesco Polska. Nieruchomości znajdują się w trzech polskich miastach. 

REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2020)

Spółka Leroy Merlin Inwestycje złożyła do prezesa UOKiK wniosek o zgodę na koncentrację polegającej na nabyciu nieruchomości położonych w trzech lokalizacjach należących do Tesco (Polska) wraz z budynkami i infrastrukturą oraz określonymi, powiązanymi z nieruchomościami prawami.

Nieruchomości znajdują się w trzech polskich miastach w Gorzowie Wielkopolskim, Gdyni i Bydgoszczy.

Spółka jest wyłącznie kontrolowana przez Bricolage Investissement France z siedzibą we Francji, która z kolei należy do Grupy Adeo.

Tesco Polska jest częścią brytyjskiej Grupy Tesco, na czele której stoi Tesco plc z siedzibą w Welwyn Garden City w Wielkiej Brytanii.

Przejęte obiekty po hipermarketach Tesco, po adaptacji przestrzeni na potrzeby Leroy Merlin, będą odpowiadać na potrzeby mieszkańców związane z realizacją projektów dla domu i ogrodu. Otwarcia nowych obiektów planowane są na 2021 rok. Leroy Merlin Polska planuje wkrótce rozpocząć rekrutację do nowych obiektów.

Nowe obiekty będą standardowymi, wielkoformatowymi sklepami Leroy Merlin oferującymi 30-40 tys. produktów. Leroy Merlin planuje stworzyć silne destynacje handlowe, które będą odpowiadały na różne potrzeby lokalnych społeczności.

Sieć sklepów Leroy Merlin Polska liczy obecnie 65 obiektów, oferując klientom również możliwość zakupów w sklepie internetowym leroymerlin.pl. Firma zatrudnia ponad 11 000 pracowników i jest jedną z ulubionych marek klienckich na rynku DIY.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 6

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 3
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAB-BIO lody - Half Page (21.05.-04.06.2020 r.)
do góry strony