REKLAMADziugas_banner główny_12.05. - 12.06.

Sklepy zrzeszone we franczyzowej sieci Lewiatan wygenerowały w ubiegłym roku obroty rzędu 12,5 mld zł. Jak zapowiada Wojciech Kruszewski, prezes Lewiatan Holding w rozmowie z "Pulsem Biznesu", sieć chce osiągnąć 20 mld zł rocznych obrotów za pięć lat.

REKLAMANutrend - ISODRINX - belka w artykułach (28.05 - 02.06.2020)

(fot. materiały prasowe, PSH Lewiatan)

Obecnie wyższymi przychodami niż 20 mld zł pochwalić się może w Polsce jedynie Biedronka. Prawdopodobnie wkrótce do tego ekskluzywnego grona dołączy dyskontowy Lidl, który w 2018 r. miał obroty rzędu 18,3 mld zł. Jednak żadna spożywcza sieć franczyzowa nawet nie zbliża się do tego pułapu.

Jak zapowiada Kruszewski w rozmowie z "PB", Lewiatan chce wskoczyć na miejsce numer dwa. To oznacza, że sieć chciałby rzucić wyzwanie właśnie Lidlowi.

Obecnie w skład Lewiatana wchodzi 455 supermarketów, ponad 1850 dużych sklepów, ok. 900 sklepów średniej wielkości i 30 sklepów małych. To razem ponad ponad 3235 sklepów. Jak pisaliśmy na portalu wiadomoscihandlowe.pl w grudniu, celem Lewiatana na 2020 r. jest otwarcie kolejnych 200 placówek handlowych, przy jednoczesnym zwiększeniu obrotów sieci do 14,3 mld zł.

"PB" zauważa, że około 40 proc. sprzedaży w sklepach działających pod szyldem Lewiatan dotyczy asortymentu kontraktowanego przez centralę Lewiatan Holding. 5 proc. obrotów to marki własne, a kolejne 20-30 proc. sprzedaży to produkty od lokalnych dostawców (kupowane przez 16 spółek regionalnych sieci). Świeży asortyment odpowiada za 20-25 proc. sprzedaży w sklepach sieci.

Czytaj więcej:
Ambitne plany sieci Lewiatan. Polski operator chce otworzyć kolejne 200 placówek

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony