REKLAMAProxi.cloud 11-25.10.2019
Na zdjęciu od lewej: Maciej Maćkowiak, prezes firmy Enexon oraz Tomasz Szymenderski, dyrektor finansowy i członek zarządu firmy

Na zdjęciu od lewej: Maciej Maćkowiak, prezes firmy Enexon oraz Tomasz Szymenderski, dyrektor finansowy i członek zarządu firmy (fot. materiały prasowe)

Sieć hurtowni elektrotechnicznych, znana do niedawna jako Elektroskandia Polska, zmieniła nazwę na Enexon. To ostatni element zmian właścicielskich i wejścia w struktury branżowego giganta Grupy Würth.

REKLAMA

Początek działalności Elektroskandii - jeszcze pod nazwą El-Centrum - miał miejsce w listopadzie 1993 r. Rok później firma mogła pochwalić się już pięcioma oddziałami, zaś w 1997 roku było ich aż 15. Tę liczbę podwojono do roku 2006, kiedy to też podjęto decyzję o zmianie nazwy na Elektroskandia Polska. Przez kilkanaście lat była częścią takich koncernów, jak Elektrim, Elektromonaż-Export, Hagemayer, GEPC Belgium czy Rexel.

Kolejny kluczowy dla firmy krok, czyli wejście w struktury Grupy Würth, nastąpił w 2016 roku. Grupa Würth to dziś ponad 400 zdecentralizowanych firm w 80 krajach, zatrudniających ok. 76 tys. pracowników. Łączna wartość obrotu grupy wynosi ok. 13,6 mld euro rocznie. Spółki w niej skupione działają w różnych branżach, wśród których znajduje się również dystrybucja materiałów elektrotechnicznych.

Wraz ze zmianą nazwy spółka wytyczyła cele, które chce realizować w następnych latach. Wśród nich jednym z kluczowych będzie dopracowanie i rozwój logistyki (szybkość dostaw do klientów w ciągu maksymalnie 24 godzin) oraz digitalizacja (e-commerce). Kolejnym celem jest inwestycja w standard obsługi klientów w 32 hurtowniach w kraju.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony