REKLAMAVOG Polska - Baner Główny (16-30.03.2020)
Stacja sieci Moya w Warszawie

Stacja sieci Moya w Warszawie (fot. materiały prasowe, Moya)

Sieć stacji paliw Moya chce całkowicie wyeliminować z użycia plastikowe noże i widelce. W tym celu wprowadza do swoich kącików kawowych warianty drewniane.

REKLAMANutrend - Belka w artykułach - Baner nr 2 (16.03 - 16.04.2020)

– Całkowita rezygnacja z tworzyw sztucznych jest niemożliwa ze względu na wymogi dotyczące bezpieczeństwa żywności, jednak podjęliśmy zdecydowane działania mające na celu ograniczenie zużycia plastiku na stacjach paliw Moya – mówi Filip Puchalski, dyrektor ds. operacyjnych Moya, członek zarządu Anwim S.A, właściciela sieci.

To nie pierwsze z takich rozwiązań wprowadzone w koncepcie gastronomicznym Caffe Moya. Klienci zamawiający kawę na wszystkich stacjach MOYA mogą skorzystać z drewnianego mieszadełka, a na większości obiektów zostały wyeliminowane torebki plastikowe na rzecz papierowych.

– Zdajemy sobie sprawę z obowiązków, jakie obecnie spoczywają na dynamicznych przedsiębiorstwach, takich jak nasze. Społeczna odpowiedzialność biznesu jest ważnym aspektem prowadzenia działalności Anwim. Dlatego angażujemy się w liczne przedsięwzięcia charytatywne, wspieramy fundacje i inne organizacje non-profit, jesteśmy też sponsorami wartościowych przedsięwzięć. Wyeliminowanie plastikowych sztućców jest kolejnym krokiem w stronę ekologicznej racjonalizacji naszej działalności – dodaje Filip Puchalski.

Anwim S.A. rozpoczął także niedawno pilotażowy program polegający na instalowaniu infrastruktury fotowoltaicznej na stacjach paliw. Celem projektu jest poprawa bilansu energetycznego poszczególnych obiektów i pośrednio obniżenie emisji CO2 do atmosfery.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMARetail FMCG Congress - Half Page - marzec-kwiecień 2020
do góry strony