REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020
Na zdj. sklep zrzeszony w Grupie Passa

Na zdj. sklep zrzeszony w Grupie Passa (fot. materiały prasowe)

Sieć sklepów Passa, zrzeszająca aktualnie 61 sklepów, poinformowała że planuje "w najbliższym czasie" przekroczyć granicę 100 sklepów. Byłoby to istotne przyspieszenie rozwoju, bowiem przez ostatni rok sieć urosła netto tylko o jedną placówkę, a przez ostatnie dwa lata - o trzy sklepy.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Na chwilę obecną sieć Passa skupia się na Podkarpaciu i Małopolsce, ale "nie wyklucza" w przyszłości ekspansji na inne regiony. Obecnie pracuje ze sklepami, które mają minimum 150 mkw. powierzchni, natomiast górnej granicy nie wyznacza, w związku z czym w sieci funkcjonują zarówno sklepy o powierzchni 150 mkw., jak i sklepy posiadające między 500 mkw. a 1000 mkw.

- System franczyzowy sieci Passa daje partnerom poczucie swobody i niezależności - mówi Aleksandra Mikołajczyk, prezes Grupy Polskich Sklepów Passa. – My przekazujemy know-how i dbamy o to, aby spełnione były pewne określone standardy, jak wystrój sklepu, wizualizacje, stroje personelu itp., wskazujemy też wartościowych dostawców, u których sklepy muszą dokonać minimum 60 proc. zakupów. Średnia udziałów w zakupach u naszych dostawców to jednak aż 85 proc., co doskonale pokazuje, że franczyzobiorcy Passy doceniają wynegocjowane u dostawców sieci bardzo dobre warunki - dodaje szefowa sieci.

Historia sieci Passa sięga 2011 r. Wtedy to czterech właścicieli regionalnych sieci podkarpackich rozpoczęło współpracę, zakładając Grupę Zakupową Passa. Były to sieci: Asia Łańcut, Alta z Brzozowa, Eska z Krosna i Orzech Kolbuszowa, posiadające wówczas 20 sklepów. Obecnie w strukturze Passy działa też sieć sklepów Market Point.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 8

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAWH Market Spółdzielnie_Halfpage_czerwiec-lipiec 2020
do góry strony