REKLAMAKongres Mięsny '17
Sklep sieci Praktiker

Sklep sieci Praktiker (materiały własne)

Sieć Praktiker zamknie 15 stycznia swoje sklepy w Rybniku, Opolu i podwarszawskich Jankach. Wcześniej operator zlikwidował placówki w Rzeszowie i Lublinie. Serwis gazeta.pl przypomina, że Praktiker znajduje się w postępowaniu sanacyjnym, które ma uchronić spółkę przed bankructwem.

REKLAMAPrzewodnik po Handlu

Od listopada 2016 r. spółka Praktiker Polska znajduje się w postępowaniu sanacyjnym, które jak twierdzą przedstawiciele firmy daje „spółce czas na bezpieczną restrukturyzację i przywrócenie naszej marce dobrej, czołowej pozycji rynkowej”, jednoczenie podkreślają, że „postępowanie sanacyjne jest dla naszej marki ogromną szansą (…) a chodzi w nim o uzdrowienie firmy, a nie jej likwidację”. Jak pisze gazeta.pl wyznaczony przez sąd zarządca stara się wyprowadzić spółkę na prostą. Firma zamyka kolejne placówki i zwalnia pracowników.

Zadłużenie Praktikera to ok. 100 mln zł. Jak pisze gazeta.pl obecne kłopoty sieci Praktiker spowodowane są w największym stopniu nierynkowymi na dzisiejsze czasy umowami, w tym umowami najmu, które zostały zawarte jeszcze przez byłych niemieckich właścicieli. Ich renegocjacja to jedno z głównych zadań w ramach postępowania sanacyjnego.

Sieć Praktiker zarządza w Polsce siecią ok. 15 sklepów, jeszcze kilkanaście miesięcy temu było ich ponad 20.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 4

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAKongres Mięsny - konkurs na stoisko mięsno-wędliniarskie
do góry strony