REKLAMAKORAL - Baner Główny - Rożek Duo (18-24.03.2019)
Robo Wash&Dry powered by FANUC

Robo Wash&Dry powered by FANUC (fot. Europa Systems)

Polski producent kompleksowych rozwiązań dla intralogistyki, firma Europa Systems wdraża kolejnej generacji zrobotyzowany system myjąco-suszący oparty na technologii od FANUC Polska. Celem wdrożenia jest zwiększenie wydajności centrum dystrybucyjnego REWE w obszarze zimnego łańcucha dostaw.

REKLAMAPURELLA - Batony BeRAW - Belka w artykułach (marzec 2019)

- Niemiecka grupa REWE, do której należy sieć handlowa Billa i Penny już od blisko 3 lat jest naszym klientem, dla którego realizujemy projekty związane z automatyzacją transportu kontenerów i palet w centrach dystrybucyjnych - wyjaśnia Michał Kaźmierczak CEO Europa Systems.

To nasz klient zgłosił się do nas z wyzwaniem usprawnienia procesu mycia i suszenia kontenerów termoizolacyjnych, w których transportowane są produkty świeże i mrożone, tak powstał kolejnej generacji projekt Robo Wash&Dry powered by FANUC – dodaje.

Innowacje w Europa Systems powstają pod klucz, a nie na półkę.

W 2016 roku Europa Systems zrealizowała jako generalny wykonawca projekt zaawansowanego systemu transportu zarówno kontenerów termoizolacyjnych, jak i rollkontenerów siatkowych w Centrum Dystrybucyjnym Rewe Logistik w Niemczech. Był to efekt wygranego przez Europa Systems przetargu dzięki innowacyjnemu podejściu do tego projektu. Zautomatyzowany system dawał możliwość transportu i buforowania ponad 800 kontenerów na 6 liniach.

Innowacyjność systemu zaprojektowanego przez polskich inżynierów polegała na elastyczności transportowanego opakowania, gdyż w ramach jednej linii przenośników możliwy był transport różnych jednostek ładunkowych (kontenery termoizolacyjne, kontenery rolkowe). Następnie kontenery dostarczane były do dalszego załadunku w 2 obszarach: „warzywa i owoce” oraz „mięso”. Jednak dla wykorzystania pełnej wydajności systemu transportu wymagany był równie wydajny system mycia i suszenia kontenerów. To był początek kolejnej innowacji, która będzie uzupełnieniem systemu transportu kontenerów i pozwoli na kompleksowe wyposażenie centrów dystrybucyjnych w  rozwiązanie pod klucz w obszarze zimnego łańcucha dostaw.

 II Generacji ROBO WASH&DRY powered by FANUC

Inżynierowie Europa Systems już w 2016 roku rozpoczęli prace badawcze nad nowym projektem, którego celem było opracowanie zrobotyzowanej linii, na którą ładowane będą brudne pojemniki, a następnie robot je umyje, zdezynfekuje i osuszy. Po operacji mycia linia automatycznie przetransportuje pojemniki do magazynu. Ostatnim elementem projektowanego systemu jest funkcja „wydawania” czystych, zdezynfekowanych pojemników na magazyn towarów gotowych, gdzie pojemniki są ładowane do wysyłki (realizacja dostawy towaru do sklepu). Dodatkowo w trakcie procesu transportu  każdy pojemnik zostanie specjalnie oznaczony. Umożliwi to wprowadzenie inteligentnego systemu nadzoru i identyfikacji mycia pojemników. Wdrożenie nowego systemu w REWE planowane jest w Q3.2018, a wydajność procesu suszenia to 1 kontener, co 2 minuty.

- Jako dostawcę zrobotyzowanego ramienia, Europa Systems wybrała swojego sprawdzonego partnera – firmę FANUC Polska. To już kolejny robot tej marki, wykorzystywany w aplikacji do suszenia kontenerów. Po sukcesie pierwszego wdrożenia rozpoczęliśmy prace nad II generacją urządzenia uzupełnionego o system detekcji zanieczyszczeń metodą RFID – wyjaśnia Michał Kaźmierczak.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony