REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020
Stacja paliw sieci Shell

Stacja paliw sieci Shell (materiały własne)

Firma Shell Polska złożyła w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek o zgodę na przejęcie spółki Elbah II, która zarządza stacjami paliw w województwie śląskim.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

W ramach transakcji Shell Polska planuje kupić części mienia Elbah II z Bytomia, której działalność obejmuje sprzedaż paliw do pojazdów silnikowych na stacjach paliw, zlokalizowanych na terenie województwa śląskiego. Firmy musiały poprosić o zgodę urzędu ze względu na fakt, że łączne obroty przejmowanej spółki przekroczyły w każdym z dwóch poprzednich lat równowartość 10 mln euro.

Grupa Shell prowadzi na świecie działalność w zakresie wydobycia, produkcji i sprzedaży ropy naftowej i gazu ziemnego, produkcji i sprzedaży produktów naftowych oraz chemikaliów, produkcji energii ze źródeł konwencjonalnych oraz ze źródeł odnawialnych. Głównym przedmiotem działalności Shell Polska, będącej członkiem Grupy Shell, jest detaliczna i hurtowa sprzedaż paliw do pojazdów silnikowych. Obecnie Shell zarządza w Polsce siecią ok. 415 stacji paliw.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony