REKLAMAKongres Mięsny 2019 - Baner Główny (styczeń - luty 2019)

(fot. mat. prasowe)

Firma TXM, właściciel sieci Textilmarket, doszła do porozumienia z bankami, dzięki czemu udało się pozyskać pieniądze niezbędne dla kontynuowania działalności.

Porozumienie zostało zawarte z bankami PKO BP oraz ING. Jak zadeklarowało TXM, nie ma ono charakteru wiążącego, ale jego postanowienia zostaną zawarte w aneksach do umów kredytowych, pod warunkiem wydania przez struktury wewnętrzne banków zgody na takie działanie.

Jak podała spółka, aktualnie firma boryka się z wysokim poziomem zobowiązań handlowych. Na ratunek ruszyli akcjonariusze, pod jednym warunkiem - utrzymanie przez banki dostępności produktów przez co najmniej 12 miesięcy. Zawarte porozumienie to umożliwi.

Zgodnie z porozumieniem ING będzie udostępniał przez 12 miesięcy (nie dłużej niż do 30 listopada 2019 roku) kredyt w wysokości 31 mln złotych oraz gwarancje, a PKO BP limit kredytowy w wysokości 42 mln złotych oraz gwarancje.

By porozumienie z bankami weszło w życie, akcjonariusze muszą dokapitalizować TXM co najmniej 25 mln złotych.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony