REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020
Na zdj. sklep TXM Textilmarket

Na zdj. sklep TXM Textilmarket (fot. materiały prasowe)

Firma TXM, właściciel sieci dyskontów odzieżowych TXM Textilmarket, przedstawiła plan restrukturyzacyjny - donosi "Parkiet". Spółka zakłada wycofanie się z rynków zagranicznych (Rumunia i Słowacja) i zamknięcie łącznie około 80 sklepów w Polsce i poza nią, przegląd asortymentu na półkach, ograniczenie kosztów logistyki i marketingu, co ma doprowadzić do do odzyskania rentowności na poziomie EBITDA w 2020 r.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Jak powiedział cytowany przez "Parkiet" p.o. prezesa TXM Bogusz Kruszyński, firma w której trwa przyspieszone postępowanie układowe celuje w zejście "do około 250 placówek pod koniec tego roku". Tymczasem na koniec marca br. sklepów TXM Textilmarket miało 375 sklepów.

Plan restrukturyzacyjny zakłada przedstawienie przez TXM najpóźniej w lipcu br. listy wierzycieli i wierzytelności. Latem mamy także poznać propozycje układowe. Zdaniem Bogusza Kruszyńskiego, głosowanie nad układem może potrwać około dwóch miesięcy.

Czytaj więcej w "Parkiecie".

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony