REKLAMAMLEKOVITA - Baner Główny - 100 lat Niepodległości (wrzesień 2018)

(fot. Pixabay CC0)

Od kwietnia 2018 roku firmy będą mogły dobrowolnie stosować tzw. split payment. Już niebawem to może ulec zmianie. Ministerstwo Finansów pracuje nad obligatoryjnymi płatnościami - pisze Dziennik Gazeta Prawna.

REKLAMARTA - Belka w artykułach - wrzesień 2018

Zgodnie z założeniami projektu, obowiązkowy split payment obejmie tzw. branże wrażliwe, czyli tam, gdzie działają przepisy o odwrotnym obciążeniu, solidarnej odpowiedzialności i kaucji gwarancyjnej.

W tym momencie nie wiadomo jeszcze, czy dobrowolny split payment wejdzie w życie w kwietniu. Przeciwko tak szybkiemu terminowi protestują banki. Przypomnijmy, ustawa wprowadzająca nowy mechanizm została już przyjęta przez sejm, a obecnie czeka na najbliższe posiedzenie senatu. 

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~HK 1 10 miesięcy temu

  A co z terminami płatności? Jeśli obligatoryjnie wejdzie 30 dni, bez żadnych wyjątków typu "jeśli umowa nie stanowi inaczej", to może małe firmy czy osoby prowadzące działalność jakoś to przeżyją. Jeśli nie, z rynku zniknie mnóstwo małych firm. Mam mikrofirmę, sprzedaję gigantom rynku farmaceutycznego. Płatność 90 - 120 dni to standard. Inaczej z tobą nie pracują. W sezonie jest kilka faktur w miesiącu, więc i VAT jest spory. I trzeba go będzie zapłacić. Tylko z czego?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony