REKLAMAVOG - baner główny 2018

(fot. Pixabay CC0)

Od kwietnia 2018 roku firmy będą mogły dobrowolnie stosować tzw. split payment. Już niebawem to może ulec zmianie. Ministerstwo Finansów pracuje nad obligatoryjnymi płatnościami - pisze Dziennik Gazeta Prawna.

REKLAMAMAURENT (EVEROAD) - belka w artykułach - I etap - (10-25.12.2018)

Zgodnie z założeniami projektu, obowiązkowy split payment obejmie tzw. branże wrażliwe, czyli tam, gdzie działają przepisy o odwrotnym obciążeniu, solidarnej odpowiedzialności i kaucji gwarancyjnej.

W tym momencie nie wiadomo jeszcze, czy dobrowolny split payment wejdzie w życie w kwietniu. Przeciwko tak szybkiemu terminowi protestują banki. Przypomnijmy, ustawa wprowadzająca nowy mechanizm została już przyjęta przez sejm, a obecnie czeka na najbliższe posiedzenie senatu. 

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~HK 1 ponad rok temu

  A co z terminami płatności? Jeśli obligatoryjnie wejdzie 30 dni, bez żadnych wyjątków typu "jeśli umowa nie stanowi inaczej", to może małe firmy czy osoby prowadzące działalność jakoś to przeżyją. Jeśli nie, z rynku zniknie mnóstwo małych firm. Mam mikrofirmę, sprzedaję gigantom rynku farmaceutycznego. Płatność 90 - 120 dni to standard. Inaczej z tobą nie pracują. W sezonie jest kilka faktur w miesiącu, więc i VAT jest spory. I trzeba go będzie zapłacić. Tylko z czego?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony