REKLAMAHELIO - MASY - BANER GŁÓWNY (24.02 - 01.03.2020)

BRANŻA PO GODZINACH

 

11 kwietnia 2019, 12:01

Pierwszy sklep Amazon Go w Seattle

Pierwszy sklep Amazon Go w Seattle (fot. By SounderBruce [CC BY-SA 4.0])

Szef sieci sklepów stacjonarnych Amazon Go poinformował, że będą one wyposażone w dodatkowe urządzenia, pozwalające płacić gotówką. Sieć reaguje w ten sposób na posunięcia coraz liczniejszych miast w USA, które nakładają na sklepy obowiązek przyjmowania gotówki. Chodzi o dyskryminację osób uboższych lub takich, które z różnych powodów nie mają konta bankowego i karty płatniczej – informuje CNBC.

REKLAMA

Steve Kessel, starszy wiceprezydent Amazona ds. sklepów stacjonarnych, na wewnętrznym spotkaniu kadry zarządzającej zapowiedział, że firma planuje wprowadzenie w sklepach Go „dodatkowych mechanizmów płatniczych”. Ma to być odpowiedź firmy na zarzuty, że dopuszczając wyłącznie płatność elektroniczną za pośrednictwem aplikacji mobilnej dyskryminuje osoby, które nie korzystają z usług banków – bo ich nie stać albo z innych powodów – relacjonuje CNBC.

Wprowadzenie opcji płatności gotówką ma uciszyć głosy krytyków, którzy podkreślają, że coraz więcej miast i stanów USA wprowadza regulacje obligujące sieci sklepów do akceptacji gotówki. Problem nie jest błahy, ponieważ w Stanach Zjednoczonych ok. 6,5 proc. gospodarstw domowych – ok. 8,4 mln – nie posiada konta w banku.

Portal CNBC otrzymał oficjalne potwierdzenie rzecznika Amazona, że firma planuje akceptację gotówki w sklepach Go, ale odmówił podania szczegółów.

Źródło: cnbc.com

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony