REKLAMATZMO - Bella - Baner Główny (28.05- 11.06.2020)
płatności

płatności (fot. Pixabay CC0)

Jak donosi „Rzeczpospolita” część sklepów wprowadza w swoich placówkach zakaz płacenia gotówką. Konstytucjonaliści twierdzą, że to dyskryminacja.

REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)

Gazeta powołuje się na opinie części środowiska prawniczego, które uważa, że zgodnie z zapisami kodeksu cywilnego i swobodą zawierania umów, mają prawo do takiego ruchu. Wszystko po to, aby zabezpieczać się przed rozprzestrzenianiem koronawirusa.

Z kolei inni twierdzą, że to uproszczenie. – Nie ma podstaw do dzielenia klientów i odmowy sprzedaży tylko dlatego, że płacą banknotami – powiedział gazecie prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista.

Również Związek Banków Polskich twierdzi, że tego typu działania nie powinny mieć miejsca, a informacje o płatnościach kartą to obecnie tylko zalecenia, a nie konkretne przepisy.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony