REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020
Papierosy, źródło: Archiwum Wiadomości Handlowych

Papierosy, źródło: Archiwum Wiadomości Handlowych

Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych uruchomiła 10 maja możliwość rejestracji podmiotów handlujących wyrobami tytoniowymi. To część unijnego systemu śledzenia ruchu i pochodzenia tych produktów.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

– To dobra wiadomość dla 100 000 detalistów i 900 hurtowni w naszym kraju, choć oczywiście są obawy, czy wszyscy zdążą zarejestrować się w 6 dni roboczych, jakie pozostały do uruchomienia systemu, który musi działać od 20 maja br. – mówi Maciej Ptaszyński, dyrektor Polskiej Izby Handlu.

Polska Izba Handlu podkreśla, że zdecydowanie potrzebna jest szeroka akcja informacyjna skierowana do detalistów przekazująca także wiedzę, jak postępować w sytuacji, kiedy sklep nie ma dostępu do Internetu – Takie przypadki także nie są odizolowane. Do tej pory informację w tym zakresie starała się prowadzić Polska Izba Handlu, ale potrzebne jest szerokie wsparcie instytucji państwowych. Czasu jest mało, a zakres zadań w tym zakresie jest potężny – mówi Maciej Ptaszyński.

Przedsiębiorcy mogą zarejestrować się w systemie śledzenia wyrobów tytoniowych pod adresem www.idissuer.pl

Konieczność rejestracji wynika z podpisanej przez 22 lutego tego roku prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacji ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych. Ma ona umożliwić handlowcom i producentom dostosowanie się do skomplikowanego unijnego systemu śledzenia papierosów. Najważniejsze z punktu widzenia branży są przepisy regulujące zasady wydawania niepowtarzalnego identyfikatora producenta lub importera wyrobów tytoniowych, przepisy w zakresie podmiotu uprawnionego do generowania i wydawania takiego identyfikatora, przepisy określające maksymalną opłatę za identyfikator oraz regulujące obowiązek producentów lub importerów wyrobów tytoniowych do występowania o identyfikator do uprawnionego podmiotu.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Sklepikarz Tom 1 ponad rok temuocena: 50% 

  Już??? W tytule powinno być "DOPIERO" - cała ta sprawa to przykład tego, gdzie niektórzy urzędnicy mają, tych którzy płacą podatki (między innymi na ich utrzymanie). Pozdrawiam cierpliwych,

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWH Market Spółdzielnie_Halfpage_czerwiec-lipiec 2020
do góry strony