REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)

(mat. prasowe)

Dane o zaległościach prezentuje „Dziennik Gazeta Prawna” na podstawie baz BIG Infomonitor i Biura Informacji Kredytowej. Według nich w ciągu trzech kwartałów tego roku długi sklepów zwiększyły się o ponad 930 mln zł. To najwyższa kwota wśród wszystkich sektorów. Sytuacja jest zła zwłaszcza w najmniejszych placówkach handlowych, które zadłużają się i znikają z rynku.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

– To konsekwencja postępującej konsolidacji na rynku handlowym, która ma miejsce przez rozwój sieci franczyzowych, przejmowanie sklepów i całych sieci czy łączenie się pojedynczych placówek w grupy zakupowe – zauważa w rozmowie z „DGP” Bartosz Bolecki, analityk handlu detalicznego w firmie PMR.

Sklepy, które działają w grupie, uzyskują od dostawców lepsze warunki, są bardziej konkurencyjne. Tym samym mogą zaproponować atrakcyjniejsze ceny swoim klientom, zachowując przy tym dobre marże. – Sklepy działające w pojedynkę nie wytrzymują w starciu z taką konkurencją, co odbija się na ich sprzedaży, wyniku finansowym, w efekcie czego mają coraz większe trudności w płaceniu swoich zobowiązań na czas – tłumaczy Bolecki.

W efekcie zaległości finansowe w handlu rosną. Sytuację pogarsza rosnąca w ostatnim czasie presja płacowa.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Tieri 1 7 miesięcy temu

  Tylko że to duże sieci wymogly na rynku takie ruchy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony