REKLAMAPOLOmarket - baner główny (21.02.-22.03.2020)
Grzegorz Wachowicz, dyrektor ds. handlu i marketingu w RTV Euro AGD

Grzegorz Wachowicz, dyrektor ds. handlu i marketingu w RTV Euro AGD (materiały prasowe Euro-net)

Strona 2 z 3
REKLAMA

Czy z zakupów przez Call Center RTV Euro AGD korzystają tylko klienci, którzy nie radzą sobie w Internecie?

Od lat działamy w modelu omnichannel. Call Center jest kanałem komplementarnym do innych naszych kanałów sprzedaży. Klienci, którzy chcą dopytać o szczegóły techniczne lub dokonać większych zakupów i przy tej okazji porozmawiać o dodatkowych zniżkach, chętnie korzystają z tej opcji. Oczywiście sprzedaż telefoniczna nie jest trzonem naszego biznesu, ale jedną z opcji w modelu wielokanałowym, oprócz sklepów stacjonarnych i online. 

Jak wygląda współpraca z platformami zakupowymi?

Serwisy aukcyjne są bardzo dobrą platformą dotarcia do klienta dla mało znanych firm, bo zapewniają im widoczność i ruch, które w innym przypadku byłoby im trudno pozyskać. Przy naszej skali działania zainteresowanie klientów jest ogromne, więc docieranie do klienta za pośrednictwem serwisu aukcyjnego nie jest dla nas kluczowe. Pojawia się na nim nasza marka OleOle.

Jedna z analiz wskazuje: przewaga spółki Euro-net nad konkurencją wynika z tego, że ostrożnie wybiera produkty. Co decyduje o wprowadzeniu produktu do sprzedaży?

Dlaczego zajmujemy pierwsze miejsce i jesteśmy największym sprzedawcą elektroniki i białego AGD w Polsce? Decyduje o tym wiele różnych czynników – kwestia doboru asortymentu jest jednym z nich, ale wcale nie najważniejszym, bo asortyment, na którym pracujemy zarówno my, jak i konkurencja jest zbliżony.

Decydują, po pierwsze, zaufanie, po drugie – bliskość. Mamy najwyższy wskaźnik zaufania wśród klientów. Myślę, że to wynik konsekwentnej polityki handlowej: klient dokonuje zakupu, a my staramy się pomóc mu decyzji, nie narzucamy wyboru. Mamy atrakcyjne systemy finansowania sprzedaży i szeroki serwis okołosprzedażowy – transport, montaż, odbiór zużytego sprzętu. Zależy nam, aby wszystkie czynności dokonywane były podczas jednej wizyty. Ta sama osoba przywozi sprzęt, instaluje i odbiera sprzęt stary. Dowozimy sprzęt własną flotą. Jest też możliwość zapłaty u dostawcy, który przywozi produkt. Te elementy także wpływają na nasz sukces, oprócz kwestii doboru asortymentu.

Czy liczba sklepów decyduje o przewadze nad konkurencją?

Jeden z naszych konkurentów ma mniej sklepów niż my, bo ma sklepy w innym formacie i jest tylko w największych miastach Polski. Drugi konkurent ma więcej sklepów, jest w mniejszych miejscowościach, a teraz wchodzi do dużych miast. My jesteśmy siecią, która istnieje w miastach dużych, średnich i mniejszych, ale nie wchodzimy do bardzo małych miejscowości. Liczba sklepów nie do końca jest adekwatną daną, powierzchnia sprzedaży też nie decyduje o wyniku. 

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 4

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMABCC - Half Page
do góry strony