REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020
Sklep Supeco w Gostyniu

Sklep Supeco w Gostyniu (Carrefour Polska)

Szymon Mordasiewicz, dyrektor handlowy Panelu Gospodarstw Domowych GFK Polonia wskazuje w komentarzu dla portalu wiadomoscihandlowe.pl, że sklepy Supeco, to „ciekawy a wręcz fascynujący temat w morzu różnych nowych wdrożeń sklepów 2.0, 3.0 i 4.0, które w większości krążą wokół takich samych motywów (opartych na nowych technologiach – red.), a który jest bardzo odważny i wymyka się schematom.”

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Zdaniem Szymona Mordasiewicza sieć Carrefour projektując sklepy Supeco postawiła sobie to samo pytanie: czego tak naprawdę potrzebuje konsument w mniejszej miejscowości? To pytanie musi zadać sobie większość organizacji handlowych rozumiejących, że w centrum ich biznesu stoi konsument. Dodatkowo – według eksperta - firma musiała się zastanowić: jak możemy się wyróżnić w gąszczu konkurencji i nie kopiować istniejących rozwiązań oraz jak jednym ruchem zaadresować jak najszerszy popyt.

- W efekcie opracowano koncept, który pozornie wydaje się być jak z poprzedniej epoki i zamiast nazywać się 2.0 czy 3.0 mógłby być nazwany 0.5 ale jednocześnie nie sposób nie zauważyć, że ma szansę wygrywać ceną, szerokością asortymentu a także wielkością grupy docelowej, która zaczyna się na pojedynczym konsumencie a kończy na biznesie gastronomicznym. Być może są wciąż takie miejsca gdzie taki koncept jest na czasie i na tym opiera się cała idea aby wypełnić pewne luki – komentuje dyrektor handlowy Panelu Gospodarstw Domowych GFK Polonia.

I dodaje: Trzeba się jednak liczyć z tym że lokalizacje muszą być bardzo selektywne. Jest to raczej pomysł na uzupełnienie obecnego portfolio formatów i dotarcie to pewnej grupy nabywców, dla których inne formaty nie były właściwe ale jeszcze muszą poczekać. Pomysł odważny, niesztampowy, ale też niewielka liczba otwartych placówek oznacza że grupa jest w trakcie oceny projektu – podsumowuje Szymon Mordasiewicz.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony