REKLAMADziugas_banner główny_12.05. - 12.06.

(fot. materiały prasowe, Livio)

Obroty wszystkich sklepów zrzeszonych w sieci Livio w 2018 r. wyniosły 3,08 mld zł - poinformowała w firmowym periodyku Grupa Specjał, która rozwija ten franczyzowy koncept. W tym czasie szyld Livio wywieszony został na ponad 250 nowych sklepach, dzięki czemu stan liczebny sieci wzrósł do ok. 2,5 tys. placówek.

REKLAMAFPP/CALPE_belka w artykulach_28.05-04.06.

Operatorem sieci Livio jest istniejąca od 1998 roku spółka PSH Livio. Dawniej działała ona pod nazwą LD Holding - wtedy sklepy funkcjonowały pod logo eLDe. LD Holding w ubiegłej dekadzie został połączony z Rabatem Service (sklepy Sieć 34). Następnie, w 2013 r., całe przedsiębiorstwo zostało przejęte przez Grupę Specjał.

Dziś sieć Livio rozwijana jest w trzech konceptach: Livio Express, Livio Market i Livio Top. Pierwszy z tych formatów to placówki o powierzchni sprzedażowej minimum 50 mkw., drugi - minimum 80 mkw., a trzeci - minimum 120 mkw. Sklepy Livio Express oferują podstawowy asortyment artykułów spożywczych, a Livio Market i Livio Top mają już pełny asortyment i samoobsługową salę sprzedażową. Każdy z tych modeli charakteryzuje się odmienną umową franczyzową.

Jak wyglądają plany Livio na 2019 rok? - Planujemy dalszy wzrost liczby sklepów, ale z naciskiem na sklepy o powierzchni powyżej 100 mkw. i dalsze tzw. "utwardzanie" franczyzy, które wprawdzie nakłada większe obowiązki na franczyzobiorcę, ale daje mu również wyższe wynagrodzenia, co wpisuje się w naszą politykę poprawy rentowności i stabilizacji finansowej sklepów naszej sieci - mówi cytowany w periodyku Specjału Marian Zych, wiceprezes PSH Livio.

Przypomnijmy, że Krzysztof Tokarz, prezes Grupy Specjał w nowej strategii rozwoju na lata 2019-2021 zapowiedział zamiar dojścia do symbolicznej granicy 10 000 sklepów we własnych sieciach franczyzowych. Na koniec lutego br. w sieciach Specjału działało 7699 sklepów. To m.in. Livio, ale także Nasz Sklep, czy Rabat Detal.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAB-BIO lody - Half Page (21.05.-04.06.2020 r.)
do góry strony