REKLAMAKORAL - Bracia Koral - Rożek - Baner Główny (od 29.05.2020 )

(Łukasz Rawa)

Badanie niemieckiego Federalnego Urzędu Ochrony Środowiska wykazało, że w ciele niemal wszystkich dzieci znajdują się ślady plastiku pochodzących z plastikowych produktów – donosi serwis „Deutsche Welle”.

REKLAMANutrend - ISODRINX - belka w artykułach (28.05 - 02.06.2020)

Badanie zostało przeprowadzone w latach 2003-2017. Na obecność w organizmie substancji chemicznych, pochodzących z plastikowych produktów przebadano 2,5 tys. dzieci w wieku od 3 do 17 lat. Wyniki badań wskazały, że w moczu 97 proc. badanych dzieci znajdowały się produkty rozkładu jedenastu z piętnastu poddanych analizie składników produktów z tworzywa sztucznego.

Zdaniem ekspertów możliwe jest, że substancje zakłócające gospodarkę hormonalną organizmu, mogą być powodem chorób cywilizacyjnych, takich jak otyłość, nowotwory, zaburzenia płodności i rozwoju dziecka.

Zdaniem przedstawicieli niemieckiej partii Zielonych politycy muszą w tej sprawie podjąć działania. Nie wystarczy, że konsumenci próbują unikać plastiku. Polityka musi się zatroszczyć o wzmocnienie zasady prewencji i o to, by substancje te w ogóle nie pojawiały się na rynku.

Źródło: gazeta.pl za Deutsche Welle

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAB-BIO lody - Half Page (21.05.-04.06.2020 r.)
do góry strony